Reklam
Reklam

Koşu Bandı Fiyatları ve Karşılaştırmalar

Kapalı alanlarda dahi aktif bir yaşam sürmek için gerekli olan spor aktivitelerini gerçekleştirmenize yardımcı olan koşu bantları, özellikle ev içerisinde spor yaparken birçok kişinin ihtiyaçlarını karşılayan aletler içerisinde yer alır. Yürüyüş bandı ile ev ya da çalışma alanı içerisinde verimli bir şekilde spor yapabilir, size özgü bir rutin oluşturabilirsiniz.

Koşu Bandı Fiyatları ve Karşılaştırmalar
08 Haziran 2021 - 11:44

Koşu Bandı Fiyatları ve Karşılaştırmalar

Kapalı alanlarda dahi aktif bir yaşam sürmek için gerekli olan spor aktivitelerini gerçekleştirmenize yardımcı olan koşu bantları, özellikle ev içerisinde spor yaparken birçok kişinin ihtiyaçlarını karşılayan aletler içerisinde yer alır. Yürüyüş bandı ile ev ya da çalışma alanı içerisinde verimli bir şekilde spor yapabilir, size özgü bir rutin oluşturabilirsiniz. Elektrik ya da kinetik enerji yoluyla çalışan koşu ve yürüyüş bantlarının hız seviyesi, kumanda ya da ayak ile kontrol edilir. Koşu bantları, farklı hız ve yokuş ayarları ile birçok kişinin spor rutin seviyesine uygun bir performans sunar. Koşu bantlarının yavaş hız kademesi ile yürüyüş yapabilir, bandı hafif açılı hale getirerek yokuş zeminde koşu ya da hafif tempolu yürüyüşler gerçekleştirebilirsiniz. Koşu bandı, kapalı alanlara kolaylıkla uyum sağladığından dolayı egzersizler sırasında televizyon izleyebilir ya da müzik dinleyebilirsiniz. Yoğun tempoda geçen günlerde dışarıda spor aktiviteleri gerçekleştirememek ya da uzun mesafe yürüyüşler için vakit bulamamak olası bir durumdur. Ev ya da ofisinizde kullanabileceğiniz yürüyüş bantları ile yaşam alanınızın konforu altında spor aktivitelerinizi gerçekleştirebilir, bant üzerinde yürüyüş ve koşu yaparken sevdiğiniz dizileri ve filmleri izleyebilir ya da müzik dinlemenin keyfini çıkarabilirsiniz. Siz de koşu bandı fiyatları incelemesi yaparak bütçenize ve ihtiyaçlarınıza hitap eden modeli bulabilir, birçok performans için farklı hız ve eğim kademesi ayarı bulunan koşu bantları ile vücudunuzu her daim zinde tutabilirsiniz.

Yürüyüş ve Koşu Bandı Seçerken Bilinmesi Gerekenler

Koşu bantlarının seçiminde ilk olarak spor aktivitelerini yaparken harcadığınız eforu ve kişisel temponuzu göz önünde bulundurmalısınız. Yüksek performansta spor aktiviteleri gerçekleştiren kişiler, km/saat bazında yüksek hıza çıkma kapasitesi bulunan yürüyüş bantlarını tercih ederek kendi tempolarına uygun bir rutin gerçekleştirebilir. Yeni bir spor rutinine başlayacaksanız, haftada bir veya birkaç gün arayla yürüyüş temponuzu artırabilir, kademeli olarak yürüyüş ya da koşu temposu oluşturabilirsiniz. Yürüyüş ya da koşu aktivitelerinde deneyim sahibi olmayan ya da uzun süredir bu tür aktiviteler yapmamış kişiler ilk seferde yüksek tempoda yürüyüş yapmamalıdır. Yüksek tempolara ulaşmak için hız kademenizi düzenli aralıklarla artırabilirsiniz. Piyasada satışa sunulan bazı modeller hem gençlere hem de yetişkinlere hitap eder. Koşu bantlarının maksimum ağırlık desteklerine göz atarak sahip olduğunuz kiloyu destekleyip desteklemediğini öğrenebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı ve kullanım alanını belirledikten sonra en ucuz koşu bandı alternatiflerini inceleyerek sizin için uygun modeli cazip fiyatlarla satın alabilirsiniz. Spor salonuna üye olmayı tercih etmediğiniz ve uygun koşu parkuru bulamadığınız durumlarda kurtarıcı görevi üstlenen koşu bantları, farklı hız kademeleri ile istediğiniz performansta dilediğiniz an ve tempoda kısa ya da uzun yürüyüşler yapmanıza olanak tanır. Koşu bantlarının bant bölmelerinin belirli aralıklarla yağlanması gerekir, bu işlem oldukça kolaydır. Düzenli periyotlarda uygun bir makine yağı ile cihazın bant bölümünü yağlayarak koşu bandının ilk günkü performansta çalışmasını sağlayabilirsiniz. Düzenli olarak bakımı yapılmayan koşu bantları, kullanım sırasında hız kademeleri değişimini ve yürüme performansını olumsuz yönde etkileyebilir.

Her İhtiyaca Uygun Koşu Bandı Seçenekleri

Koşu bandı fiyatları model, hız kategorileri, tasarım ögeleri, bant kalitesi, kalori ve nabız ölçüm alternatifleri gibi kriterler içerisinde değişiklik gösterir. Farklı markaların imzasını taşıyan yürüyüş ve koşu bantları arasında da fiyat farklılığı görülebilir. Bant ve diğer tasarım unsurlarının kalitesi, ürün fiyatlarına doğrudan etki eder. Her gün ya da haftada birkaç gün yapacağınız uzun mesafeli yürüyüşler ya da hafif tempolu koşular, zinde ve fit bir vücuda sahip olmak için başvurabileceğiniz uygun seçenekler içerisinde yer alır. Dışarıya çıkacak vakit bulamadığınızda ya da hava şartları kötüleştiğinde evinizdeki koşu bandı sayesinde spor rutininizi devam ettirebilirsiniz. Koşu bantları elektrikli ve manyetik olarak iki farklı çalışma prensibi üzerinden kullanıcılara sunulur. Elektrikli koşu bantlarını prize takarak çalıştırabilirsiniz. Manyetik çalışan yürüyüş bantları ise yürüdüğünüz ya da koştuğunuz sırada temponuzu kinetik enerjiye dönüştürerek bandı döndürür ve ekran göstergesini aktive eder. Kinetik enerjili koşu bantları elektrik enerjisinden tasarruf etmenize yardımcı olur. Ev ya da ofis ortamında kısıtlı bir alana sahipseniz, katlanabilir ve kol kısmı çıkarılabilir modelleri tercih ederek hem kullanım hem de saklama konusunda alandan tasarruf edebilirsiniz. Manuel ve otomatik olarak iki farklı şekilde çalışan koşu bantlarının belirli modellerinde eğim seçeneği bulunur. Otomatik koşu bantlarında eğim %10-12, manuel koşu bantlarında ise %3-4 oranındadır.

Koşu Bandı Nasıl Kullanılır?

Koşu bantları, manyetik ve elektrikli olmak üzere iki farklı kategoriye ayrılır. Elektrikle çalışan koşu bantlarında cihazı prize yakın bir alana konumlandırmanız gerekir. Fişe takılarak kumanda ya da ayak yoluyla hız kademelerini ayarlayabileceğiniz elektrikli koşu bantları, nabız ölçer ve kalori göstergesi gibi farklı ekran fonksiyonlarına sahiptir. Manyetik bir şekilde çalışan koşu bantları ise bant üzerindeki yürüyüş temponuzu algılar. Bu tür koşu bantları için herhangi bir elektrik enerjisine ihtiyaç duyulmaz. Bazı modeller, MP3 çalar senkronizasyonu, bardak koyma haznesi ve laptop alanı gibi spor keyfini ikiye katlayan özellikler ile donatılır. Laptop ya da telefon bölmesi bulunan koşu bantları ile bir yandan sevdikleriniz ya da iş yeriniz ile iletişimde kalabilir, diğer yandan dilediğiniz tempoda spor aktivitelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hız kademeleri, yokuş özelliği olup olmadığı ve nabız ölçümü gibi özellikler, yürüyüş bandı fiyatlarını doğrudan etkiler. Birçok koşu bandı modelinde kumanda üzerinden hız kontrolü yapılır. + ve - ibareleri üzerinden hız kademesini artırabilir, yokuş seçenekli modellerde bandı açılı bir şekilde ayarlayarak koşu ve yürüyüş aktivitelerinin sınırlarını zorlayabilirsiniz. Kumandası bulunmayan koşu bantlarında ayak kontrolü ile bant dönüş hızını ayarlayabilirsiniz. Cihazı kullanırken yürüyüş ve koşuya uygun bir ayakkabı seçmeniz önerilir. Çıplak ayak ya da çorapla yapılan koşu ve yürüyüşler, bant üzerinde vücudunuzun dengesinin bozulmasına ya da zemine tam bir şekilde tutunmanız mümkün olmadığı için kaymanıza sebep olabilir.

En Popüler Yürüme ve Koşu Bandı Modelleri

  • WalkingPad R1 Pro Katlanabilir Koşu Bandı
Kolay kurulumu ve katlanabilir tasarımı ile dikkat çeken WalkingPad R1 Pro koşu bandı, hem yürüyüş hem de koşu modlarına sahiptir. WalkingPad marka katlanabilir koşu bandı için kullanabileceğiniz Android ve iOS uyumlu uygulamalar, yürüyüş ya da koşu mesafenizi ölçer ve kalori hesaplama gibi sağlık analizleri ile size günlük, haftalık ya da aylık olarak kapsamlı bir analiz sunar. Yürüme alanı 44 x 120 cm olan modelin katlanabilir yapısı sayesinde cihazı kullanmadığınız zamanlarda dilediğiniz alanda güvenle saklayabilir, pratik bir şekilde kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Maksimum 110 kg taşıma kapasitesi bulunan WalkingPad R1 Pro, kumanda ya da uygulama üzerinden hız gibi kademeleri artırıp azaltmanıza yardımcı olur. Dilerseniz ayak kontrolünü kullanarak da hız kademesi değişimi yapabilirsiniz. Ayak kontrolünde bandın üst kısmına basarak hızı yükseltebilir, orta alanda hızı sabitleyebilir, alt kısımda ise hızı dilediğiniz miktarda düşürebilirsiniz. LED destekli ekran göstergesi ile yürüdüğünüz ya da koştuğunuz mesafeyi ve hız kademesini görebilirsiniz.
  •  Xiaomi Urevo U1 Walkingpad Yürüyüş Bandı
Yürüyüş, tempolu yürüyüş ve koşu olmak üzere üç farklı kullanım modu bulunan Xiaomi Urevo U1 Walkingpad, maksimum 90 kg ağırlığı destekler. Evde, ofiste ya da bahçede kullanabileceğiniz yürüme bandı, LED destekli ekranı ile yürüme mesafesi ve bant hızını gözlemlemenize olanak tanır. Xiaomi marka yürüyüş bandının minimum hız seviyesi 0.8 km/sn, maksimum hız seviyesi ise 6 km/s birimdir. Çalışır durumdayken 62 dB ses seviyesine sahip olan Xiaomi Urevo U1 koşu bandının uzunluğu 1.5 m, genişliği ise 55 cm’dir. Cihazın yürüme alanı 42 x 120 cm boyutlarındadır. Uzaktan kumanda ile komuta edebileceğiniz yürüme bandı, ilk kurulumunda çocuk kilidini aktive ederek 3 km/s ve 1 saat sonrasında hız artırma seçeneği sunar. İkinci ve sonraki kullanımlarda ise istediğiniz anda hız tuşuna 5 saniye basılı tutarak çocuk kilidini kaldırabilirsiniz. Xiaomi Urevo U1 yürüyüş bandının tasarımında tutma alanı bulunmadığından dolayı cihazı kapı arkası, koltuk ve yatak altı gibi alanlarda kolaylıkla muhafaza edebilirsiniz.
  •  WalkingPad A1 Pro Katlanabilir Yürüme Bandı
Yalnızca yürüme modu bulunan WalkingPad A1 Pro, simetrik bir şekilde katlanarak kullanılmadığı zamanlarda alandan tasarruf etmenize yardımcı olur. Maksimum 105 kg ağırlık kapasitesini destekleyen yürüme bandının ağırlığı 27 kg’dır. Uzaktan kumanda ya da ayak ile hız kontrolü yapabileceğiniz yürüme bandı; çocuk kilidi, uyku modu ve acemi hız sınırı gibi çoklu güvenlik özellikleri ile donatılır. Cihazı ayağınız ile kontrol ederken üst kısma dokunarak hız kademesini artırabilir, orta kısımda sabitleyebilir, üst kısımda ise hız seviyesini azaltabilirsiniz. WalkingPad marka yürüme bandının minimum hızı 0.5 km/s, maksimum hız seviyesi ise 6 km/s birimdir. 41.5 x 120 cm yürüme alanı bulunan WalkingPad A1 Pro katlanabilir yürüme bandı ile aktif bir yaşama sahip olmak için ilk adımı atabilirsiniz.
  •  Altis Parana X1 Manyetik Motorsuz Koşu Bandı
Altis marka Parana X1 koşu ve yürüyüş bandı, koşarak ya da yürüyerek yaratacağınız kinetik enerji ile çalışır. Elektrik enerjisinden tasarruf etmek adına tercih edebileceğiniz Altis elektriksiz koşu bandının maksimum destekleyebileceği ağırlık 100 kg’dır. 21.8 kg ağırlığa sahip olan cihazın bant genişliği ise 35 x 100 cm’dir. Yarattığınız kinetik enerji, LCD ekran göstergelerinin etkili bir şekilde çalışmasını sağlar. Kinetik enerji ile ekran üzerinde zaman, mesafe, kalori ve hız takibi yapabilirsiniz. Herhangi bir elektrik enerjisine ihtiyaç duymaksızın çalışan cihazın üzerindeki hız seviyesini kendi temponuza göre belirleyebilirsiniz. Kompakt tasarımı ve hafif yapısı ile manyetik yürüme bandını dilediğiniz her alanda kullanabilir, enerjinizi dönüşümlü bir şekilde cihaza aktarabilirsiniz.
  •  Rebuwo Yer Kaplamayan Yürüyüş Bandı
39 x 103 cm bant ebatlarına sahip olan Rebuwo yürüyüş bandı, alt kısmında bulunan gizli tekerlekler ile taşıma ve saklama kolaylığı sunar. Kol tutma alanını banda doğru katlayarak oldukça az yer kaplayacak bir forma getirebileceğiniz Rebuwo marka yürüme bandı, maksimum 100 kg taşıma kapasitesine sahiptir. Ofis ya da evlerinde spor konusunda kısıtlı bir alana sahip olan kişilerin tercih edebileceği yürüyüş ve koşu bandının ağırlığı ise 22 kg’dır. Yürüme ve koşma fonksiyonu bulunan yürüme bandının ekran göstergesi ve hoparlörü alt bölümde yer alır. Boy ve genişliği kadar kalınlık konusunda da bir o kadar portatif olan Rebuwo yer kaplamayan yürüyüş bandı, kısıtlı alanda egzersizden maksimum verim almanız için cazip bir alternatiftir.

 
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum