Reklam

Kırk Yıllık Bitmeyen Dostluk; Menemen Liseliler Derneği

Menemen Liseliler Derneğinin düzenlediği 8. Geleneksel Pilav Günü ve 7. Yüreğimizdeki Sensin etkinlikleri 40 yıllık dostları bir araya getirdi

Kırk Yıllık Bitmeyen Dostluk; Menemen Liseliler Derneği

Menemen Liseliler Derneğinin düzenlediği 8. Geleneksel Pilav Günü ve 7. Yüreğimizdeki Sensin etkinlikleri 40 yıllık dostları bir araya getirdi

Kırk Yıllık Bitmeyen Dostluk; Menemen Liseliler Derneği
29 Nisan 2019 - 18:19

Kırk Yıllık Bitmeyen Dostluk; Menemen Liseliler Derneği


Menemen Liseliler Derneği (MELDER) 2012 yılında eski dostların bir araya gelmesiyle kurulan dernek ile tüm Menemen liselilerini buluşturmayı amaçlıyor ve her yıl eski dostlar ile bir araya gelerek etkinlerini gerçekleştiriyor.
Bu yıl yapılan etkinliklere ilçemizdeki Çilek festivali ve Menemenspor’un şampiyonluk maçı ile aynı güne denk gelmesi katılımı etkilemedi. Menemen Lisesinin bahçesi eski öğrencileri ile dolup taştı.
 
Yapılan etkinlikle misafirlere pilav ve lokma ikramları yapıldı. Menemen lisesi eski fotoğraflarından oluşan sergiyi gezen eski dostlar, öğrencilik fotoğraflarına bakarak kendilerini ve arkadaşlarını tanımaya çalıştılar ve sarılarak hasret giderdiler.

Saygı duruşu ve istiklal marşıyla başlayan program sonrasında MELDER Başkanı Özcan Güleç konuşması ile devam etti. Pilav gününe katılan herkese teşekkür eden Güleç “ Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim, dostluğumuz birlikteliğimiz devam etmeli ve katılımlar daha fazla olmalıdır. Bizler şuan ihtiyacı olan 4 öğrencimize burs veriyoruz imkanlar dahilinde. Fakat aslında yetersiz, bu rakam 14 hatta 24 olmalıdır” dedi. Sonrasında görev yapmış öğretmenler adına konuşma yapan  Okul Müdürü Mustafa Efe “Çağın önemli sorunlarından biri insanın yalnızlaşmasıdır. Fakat bu kötü durumdan kurtulmak yine kendi elimizde. Menemen Liseliler Derneğinin çabasıyla tertip edilen bu mezunlar buluşması, problemin çözümünde önemli bir adımdır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor benden yaşça büyük olanların ellerinden öpüyorum “ dedi. Menemen’deki 3 etkinliğinde aynı gün ve aynı zaman dilimleri arasında iken zaman ayırıp Menemen Liseliler Derneğininin etkinliğinide ziyaret eden Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’da “Menemen Lisesi menemen halkı için çok özeldir. Menemen lisesinin bu dernek vasıtasıyla yapmış olduğu bu gelenek ile Menemen’e ciddi anlamda katkı sunmuş oluyorlar. Bir araya gelinildiği vakit geçmişteki öğretmenlerin lakaplarından tutun, birbirilerinde söylemiş olduğu takılmış olduğu lakaplara kadar bunun yaşatılıyor olması çok özeldir. . Önümüzdeki süreçte biz menemen lisesi başta olmak üzere tüm okullara katkıda bulunacağız. Bazı okullarda burada öğrencilerimiz rutubetten hastalanıyor, buralara önümüzdeki dönemde ufak dokunuşları yapacağız ve yapmaya talibiz” dedi ve yapılan etkinliklere de Menemen Belediyesinin destek vereceğini ekledi.

 1988 Eylül 1994 Haziran yıllarında arasında çalışan öğretmenler ve 1994 yıllarında Menemen Lisesinden Mezun öğrencilere teşekkür belgesi verildi ve kep töreni yapıldı. MELDER Yönetim Kurulundan Nazan Ertuğ Aras, Okul Arşivinden alınan listeden 400 kadar öğrenmenin kaydına ulaştıklarını söyleyen Aras “Maalesef 8 kişinin vefat ettiğini öğrendik ve 135 kişinin iletişim bilgilerine ulaşamadık. İletişim bilgilerine ulaşıp gerek bizzat arayarak, gerek SMS mesajı göndererek etkinliğe davet ettiğimiz öğretmen sayısı 265 kişidir” diye ekledi.
Menemen Lisesi öğrencilerinden oluşan folklor ekibinin gösterilerinin ardından okul bahçesinde eski dostların bol bol fotoğraf çekilmesiyle etkinlik sona erdi.

 
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum