Reklam

İzmir Yangınlarla Uğraşıyor

İzmir’in Aliağa, Buca ve Seferihisar ilçelerinde meydana gelen yangınlar nedeniyle yoğun çaba sarf ediliyor. 

İzmir Yangınlarla Uğraşıyor

İzmir’in Aliağa, Buca ve Seferihisar ilçelerinde meydana gelen yangınlar nedeniyle yoğun çaba sarf ediliyor. 

İzmir Yangınlarla Uğraşıyor
07 Temmuz 2019 - 21:06

İzmir’de bugün iki farklı yerde yangın meydana geldi. İlk yangın haberi Aliağa ilçesinden geldi. Çaltılı dere mahallesi bozdivrik tepesi mevkiinde öğle saatlerinde bilinmeyen bir sebepten yangın çıktı. Henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle hızla çevreye yayıldı. Vatandaşların yangını ihbar etmesi üzerine olay yerine İzmir Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ile Orman İşletme Şefliği arazöz ekipleri intikal etti. İzmir Büyükşehir Belediyesine ait 3 itfaiye ile Orman İşletme ait 1 helikopter ve 5 arazöz ekibinin müdahale ettiği yangın, ekiplerin yaklaşık 1 saatlik çalışması sonrası kontrol altına alınarak söndürüldü. 
Öte yandan Çaltılırdere Mahallesi kel tepede bulunan atık depolama tesisinde dün henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan ve kontrol altında bulunan yangın söndürme çalışmaları devam etiği öğrenildi. 

Seferihisar’da Yangın 15 Helikopterle Söndürülmeye Çalışılıyor

Seferihisar ilçesinde orman yangını çıktı. Yangına 9 helikopter ve 25 arazöz ile müdahale ediyor. 
Edinilen bilgiye göre, Seferihisar ilçesinde orman yangını çıktı. İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, büyük yangına 15 helikopter ve 25 arazöz ile müdahale ediyor. Rüzgarın, ekiplerin çalışmasını güçleştirdiği bildirildi. 

Bir Diğer Yangın Haberi Buca’dan Geldi.

Buca ilçesinde, ormanlık alanda yangın çıktı. Yangın çevrede bulunan yerleşim yerlerini tehdit ederken, itfaiye ekiplerinin müdahalesi sürüyor. 
Edinilen bilgiye göre yangın, Buca ilçesi Kaynaklar bölgesindeki ormanlık alanda çıktı. Yangın rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüdü. Alevlerin büyümesi üzerine bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi. 
Yangına, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri havadan ve karadan müdahale ederken, 4 helikopter ve 8 arazözün müdahale ettiği belirtildi. Öte yandan, yangının çıktığı yere yakın bulunan bazı yerleşim yerlerine de sıçramaması için ekipler yoğun çaba harcıyor. 
Yangını söndürme çalışmaları devam ediyor. 
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum