İzmir Foça'da Gün Batımını İzleyenler Hayran Kalıyor

İzmir Foça'da gün batımı ayrı bir güzellikte yaşanıyor. Gün batımı sırasında gökyüzünde oluşan manzara, gerçekten de izleyenleri büyülüyor.

İzmir Foça'da Gün Batımını İzleyenler Hayran Kalıyor

İzmir Foça'da gün batımı ayrı bir güzellikte yaşanıyor. Gün batımı sırasında gökyüzünde oluşan manzara, gerçekten de izleyenleri büyülüyor.

İzmir Foça'da Gün Batımını İzleyenler Hayran Kalıyor
22 Haziran 2019 - 01:00

Foça'da oluşan gün batımı görenleri kendine hayran bıraktı. Deniz karşısına geçen İzmirli'ler, oluşan manzara karşısında adeta büyülendiler. Foça, birçok özelliği ve kendine has duruşuyla beraber, İzmir'in en gözde ilçelerinden biri. Foça'da gün batımını izlemek için, çeşitli ilçelerden buraya gelenler bile var. Çünkü,filmlerdeki mükemmel mamzaraları aratmayacak türden bir güzellik kendini belli ederken, Foça'da bu manzarayı kaçırmadan izleyenlerin sayısı da giderek artıyor. Sosyal medyaya taşınan gün batımı fotoğrafları,kısa sürede büyük ilgi alıyor. Sırf resim çekilmek ve o anı ölümsüzleştirmek için gelenler bile var. 
                                 Gün Batımı Foça'da Ayrı Güzel
Gün batımı o kadar harika görüntülere sahne oluyor ki, bazı fotoğraf sanatçıları bile Foça'ya gelerek gün batımını kaçırmadan çekiyorlar. Sanatsal anlamda değeri çok yüksek olan gün batımının görütüsü, sosyal medya ve bazı içerik sayfalarında paylaşılmaya devam ediliyor. Paylaşımlar ise kısa sürede yüksek oranda beğeni ve çok sayıda yorum alıyor. Fotoğrafları görenler, buranın " Foça " olduğuna inanamıyor. Ama gerçekten de mükemmel bir gün batımına tanık olunarak,insanlar uzun süre buradan ayrılamıyor. 
                                      Fotoğraf Sanatçılarının İlgi Odağı Oldu


Foça'da gün batımını izlemeye gelenler arasında " Fotoğraf Sanatçılarıda " oluyor. En güzel kareleri yakalamak için buraya gelenler, çektikleri fotoğrafları çeşitli sosyal medya hesaplarında yayınlayarak,kısa sürede insanlardan güzel yorumlar alıyorlar. Foça'da insanlar kendilerine özel yerler bile kapmışlar. Bazıları sevgilileriyle,bazıları ailesiyle,dostlarıyla,arkadaşlarıyla gelerek,manzaranın tadına doyasıya varıyorlar. 

Foça Menemen'lilerde farklı bir anlam taşımaktadır. Birçok Menemenlinin yazlığı Y.Foça'da yada E.Foçadadır. Menemen, Foça ve Aliağa bu 3 ilçe genelde birbiriyle nüfus alışveri çoktur ve sınır ilçe olduğundan dolayı Menemenliler aynı zamanda hem Foçalı hemde Aliağalı olabilir. Foça'da yaşayan birçok insanında ikametgahı halen daha Menemen'de olduğundan dolayı seçim zamanlarında oy kullanmak için Menemen'e gelmektedir.YORUMLAR

  • 0 Yorum