Reklam
Reklam
Reklam

İzmir'de Yapılan Denetlemelerde 12 Kişi Yakalandı

Farklı suçlardan dolayı aranan 12 kişi, bugün İl Jandarma ekipleri tarafından yapılan denetleme kontrollerinde yakalandı.

İzmir'de Yapılan Denetlemelerde 12 Kişi Yakalandı
02 Haziran 2019 - 19:31
                İzmir'de İl Jandarma tarafından yol denetimleri yapılmaya devam ediliyor. Yapılan kontrollerde ise şimdiye kadar aranan 12 kişi yakalandı. Farklı farklı suçlardan dolayı kaçak durumda olan kişiler, Jandar ekiplerinin kimlik tespitlerine takılarak yakalandılar. Bu kişilerin, değişik il ve ilçelerde suçlara karıştığı ve güvenlik güçlerindne kaçmak için yer değiştirdikleri saptandı. Ancak, İzmir'de bayramdan dolayı yollardaki denetimler sıklaştırıldı. İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma ekipleri,vatandaşların huzuru için yollardaki denetimlere ara vermeden devam ederken, kimlik sorgulama işlemide yapılıyor.

                                      10 Bin 620 Kimlik Sorgulaması Yapıldı

Yapılan denetimlerde,şimdiye kadar toplam " 10 Bin 620 " kimlik sorgulaması yapılırken, 29 Araç trafikten direkt olarak men edildi. Kimlik sorgulamalarında, farklı suçlara dayalı olarak aranan 12 kişide tutuklandı. Jandarma asayip ekipleri, bayramda herkesin daha güvenli bir şekilde bayramı yaşamaları adına, bu tarz denetimlere bayram boyunca devam edileceğini açıkladı.Yakalanan kişiler, İzmir Emniyetine teslil edilerek, burada daha kapsamlı kimlik sorgulamasının ardından savcılıklara gönderildiler. Denetimlerde, eksik evrak, ruhsat ve ehliyet gibi belgelerede bakılarak, bunlar eksik olan kişilere cezalar yazıldı. 29 araç ise trafikten men edilerek, sürücülerede gerekli evrak işlemlerinin ardından cezalar yazdıl. İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik ekipleri, Jandarm Asayişle beraber buralarda yol aramaları faaliyetlerinde bulunuyor. Trafik kazalarının önüne geçebilmek içinde, sürekli insanlara trafik kurallarına uyulması gerektiğinin altı çizilerek anlatılıyor. Bayramın son gününe kadar aralıklı şekilde trafik kontrol ve arama çalışmalarına devam edilecek. 
Reklam
Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum