İzmir'de Fetönün TSK Yapılanmasına Baskın

FETÖ’nün TSK yapılanmasında 8 tutuklama Aralarında Binbaşı ve Üsteğmen var. İzmir Merkezli 10 ile yapılan operasyonda, Fetullahçı Terör Örgütü’nün Türk Silahlı Kuvvetlerindeki kripto yapılanmasına yönelik gözaltına alınan 24 kişiden 8’i tutuklandı.

İzmir'de Fetönün TSK Yapılanmasına Baskın
11 Şubat 2019 - 19:41 - Güncelleme: 13 Şubat 2019 - 02:10

İzmir'de Fetönün TSK Yapılanmasına Baskın


FETÖ’nün TSK yapılanmasında 8 tutuklama Aralarında Binbaşı ve Üsteğmen var

 

İzmir Merkezli 10 ile yapılan operasyonda, Fetullahçı Terör Örgütü’nün Türk Silahlı Kuvvetlerindeki kripto yapılanmasına yönelik gözaltına alınan 24 kişiden 8’i tutuklandı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında, aramalarda tespit edilen ve halen görev yapan 1 binbaşı, 1 üsteğmen, 9 astsubay ve 2 uzman çavuş ile meslekten ihraç edildiği tespit edilen 25 zanlı hakkında yakalama kararı çıkartıldı.Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Ekiplerinin İzmir, Ankara, Kırklareli, Tunceli, Konya, Diyarbakır, Şırnak, Zonguldak, Van ve Şanlıurfa da yaptığı eşzamanlı operasyonlarda 24 şüpheliyi gözaltına aldı. 24 şüpheliden 2’si daha önceki operasyonlarda pişmanlık hükümlerinden yararlandığı için ifadesi alındıktan sonra salıverildi. 22 şüpheli ise sağlık kontrolünden sonra adliyeye sevk edildi.

 

Şüphelilerden 5’i itirafçı olmak istedi.
Cumhuriyet Savcılığına verdikleri ifadeden sonra nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkartılan ve içlerinde halen mevcut görev yapan bir binbaşı ve bir “ mahrem imamın” da bulunduğu 8 kişi silahlı terör örgütüne üye olmaktan tutuklandı. Adli kontrol şartıyla serbest kalan 14 şüphelinin 5’i itirafçı olmak isteyerek örgütün deşifre olması konusunda bilgiler verdiği ifade edildi.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum