İzmir'de DSP Rüzgarı Devam Ediyor

2014 yerel seçimlerinde CHP’den aday olarak Tire Beledi Başkanlığını kazanan Tayfun Çiçek, bugün DSP’den aday olduğunu açıkladı.

İzmir'de DSP Rüzgarı Devam Ediyor
20 Şubat 2019 - 01:41 - Güncelleme: 31 Mayıs 2019 - 12:55

Tire Belediye Başkanı Çiçek, DSP'den Aday Oldu.


2014 yerel seçimlerinde CHP’den aday olarak Tire Beledi Başkanlığını kazanan Tayfun Çiçek, bugün DSP’den aday olduğunu açıkladı.Bugün Tire Belediyesinde basın toplantısı düzenleyen Tire Belediye Başkanı Tayfun Çiçek, CHP’ye eleştirerek DSP’den aday olduğunu yoluna artık CHP’siz devam edeceğini açıkladı.Belediye Başkanı Çiçek, açıklamalarında şunları ifade etti:

“31 mart seçimleri için adaylığımızın açıklanmasını son güne kadar bekledik. Geçtiğimiz gün İzmir’de Aday tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Tire çok farklı bir konumdaydı. Türkiye’de sadece Tire, 12 katı oy almasına rağmen, Ankara’da masa başında yapılan toplantılar sonucunda İyi Parti’ye bırakıldı. Sanki savaş olmuşta biz mağlup çıkmış ülkeyiz gibi, Sevr anlaşması gibi yazıp çizip bir başka yere devrediyorlar. Bizce bu anlaşmalar tamamen geçersizdir. Önemli olan şey halkımızın iradesidir. Tire’de yaşayan vatandaşlar bizi bu makama getirecektir, Ankara’dakiler değil.”

                                                                                               

Emekli olmayı planladığını belirten Çiçek, “ Aslında ben emekli olma planları içerisindeydim. 67 yıl sonra Tire’den ilk defa CHP’den Belediye Başkanlığı seçimini kazandık. 5 yıl boyunca birçok ödül Türkiye ödülü aldık. Tire İzmir’in diğer ilçelerine göre çok daha iyi durumdadır ve sanayide, tarımda, turizm de çok iyi ataklar yaptık. Yapılanları görmezden gelmeyi tercih ettiler. 1999 yılında her partinin adayı vardı ve benim 10 tane rakibim vardı. Şimdi ise genel seçime gidiliyormuş gibi bir hava yaratıldı. Belediye başkanlığı makamı halka hizmet makamıdır. Halkımız bizden memnun ve bizi 3 farklı partiden belediye başkanı yaptı. Şimdi ise Ankara’da oldu bitti ye getirilen bu kararı seçmenlere yapılmış bir saygısızlık olarak kabul ediyorum. Tire bir marka şehri olacaktır. Şimdiden Tiremiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum