Reklam
Reklam
Reklam

İzmir'de 46'ı Çocuk 170 Düzensiz Göçmen Operasyonla Yakalandı

İzmir'in çeşitlik bölgelerinde uzun zamandır " Sahil Güvenlik " tarafında aramalar devam etmekteydi. Bugün ise 46'sı çocuk olmak üzere,toplam 170 düzensiz göçmen yakalandı.

İzmir'de 46'ı Çocuk 170 Düzensiz Göçmen Operasyonla Yakalandı
01 Haziran 2019 - 04:29 - Güncelleme: 13 Haziran 2019 - 23:52
                     Aliağa başta olmak üzere,denize yakın olan bazı ilçelerde " Sahil Güvenlik " ekipler aramalar yapmaktaydı. Önceden alınan bazı istihbaratlar değerlendilerek,bugün bazı noktalara operasyonlar düzenlendi. Düzensiz göçmen olarak, sabit bir yerde kalmayan ve sürekli yer değiştiren kaçak durumundaki kişiler bu sayede yakalandılar. Sahil Güvenlik tarafından yapılan operasyonda, " 46'sı çocuk olarak toplam 170 kişi " yakalandı. Sahil Güvenlik ekipler çok başarılı bir operasyona imza attılar.

                                       Düzensiz Göçmenlere Göz Açtırılmıyor

Sahil Güvenlik ekiplerinin yaptığı operasyonlar, ilk olarak Aliağa ilçesinde başladı. Bu bölgede bu tarz olayların çok olabileceği söyleniyor. Orta Afrika,Kongo ve Irak kesiminden olduğu saptanan göçmenler,yakalanarak " Göçler İdaresine teslim edildi. İzmir Göç İdaresi Müdürlüğü bu gibi kaçak insanların giriştiği durumlara karşı,son zamanlarda projeler yürütülmekteydi. Sahil Güvenlik ekipleride olayı yakından takip ederek,bot içinde insanların taşındığına yönelik bilgi edindiler. Sonrasında ise botlar hareket halindeyken hemen durdurarak,düzensiz göçmenleri göz altına aldılar.Aliağa ilçesinden sonra, Çeşme bölgesinde göçmenlere yönelik operasyonlar yapıldı. Çeşme tarafından son zamanlarda bu tarz kaçakların çok olmasıyla beraber, ekiplerde işin peşini asla bırakmıyor. Düzensiz göçmenlerin kafada bir yer belirmeden,iş ve mevsimsel olarak dikkate alarak kaçtıkları bilinir. Çeşme ilçesinde operasyonlar aralıklarla devam ederken,bundan sonra biraz daha olayın peşine düşülmesi bekleniyor. 

 
Reklam
Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum