İYİ Parti Menemen İlçe Başkanı Yılmaz Karslı'dan Dostça Sert Uyarı

İYİ Parti Menemen İlçe Başkanı Yılmaz Karslı Parti'nin sayfasından gündeme dair bir açıklama yayınladı. Açıklamanın kime ve hangi sebeplerden yapıldığı net bilinmezken uyarı niteliğindeki açıklamanın Menemen'deki yerel yönetime dostça " Hatalarınız var " anlamında adrese teslim uyarı mesajı olduğu anlaşılıyor.

İYİ Parti Menemen İlçe Başkanı Yılmaz Karslı'dan Dostça Sert Uyarı

İYİ Parti Menemen İlçe Başkanı Yılmaz Karslı Parti'nin sayfasından gündeme dair bir açıklama yayınladı. Açıklamanın kime ve hangi sebeplerden yapıldığı net bilinmezken uyarı niteliğindeki açıklamanın Menemen'deki yerel yönetime dostça " Hatalarınız var " anlamında adrese teslim uyarı mesajı olduğu anlaşılıyor.

İYİ Parti Menemen İlçe Başkanı Yılmaz Karslı'dan Dostça Sert Uyarı
16 Ağustos 2019 - 16:26

İYİ Parti Menemen İlçe Başkanı Yılmaz Karslı'dan Dostça Uyarı

Millet İttifakı olarak 31 Mart yerel seçimlerinde CHP ile ittifak yapan İYİ Parti Menemen’de başarı göstermiş seçimlerde ittifak olarak Menemen Belediye Başkanlığını kazanarak CHP'li Serdar Aksoy Belediye Başkanı Olmuştu. Son gelişmeler ittifakta herşeyin yolunda gitmediği ve ortak çalışmaların yapılamadığı İttifak'ın unutulduğu anlaşılıyor. İYİ Parti İlçe Başkanı Yılmaz Karslı’nın yaptığı “ Dostça Uyarı “ mesajı Menemen Belediyesi’ne karşın hem kendinize çeki düzen verin hem de ağabeyin kardeşine söylediği nasihat gibi algılandı.

İşte Yılmaz Karslı’nın mesajı ;

DOSTÇA UYARILAR

Demokrasiyi bir değerler ve ilkeler manzumesi olarak kabul edip, tarihi ve ahlaki sorumluluk gereği çıktığınız her yolda kaidesi ve kuralından taviz vermeksizin elden gelenin en iyisini yapmayı bir vicdani borç bilirsiniz. Zira bu ilkeleri tahkim ederken her zaman kişileri ve onların egolarını besleme etme gafletine düşmemek için azami gayret gösterirsiniz. Ancak yaşanan süreçte tespitlerinizden hareketle bu halis düşünceleriniz ve ilkelerinizden kaynaklanan sükûtumuzun şark kurnazlığı ile hoyratça istismar edildiğini görürsünüz. Bu durumda artık sessizliğin ihanet olduğu kanaatine varırsınız.

Her şeye rağmen yine de Yavuzca davranmaktansa Yunusça aşağıdaki son uyarılarınızı yaparsınız. Kime mi? Tabi ki ANLAYANA ;
1-Zaferi hazmetmek güçlü irade gerektirir. Bu iradeyi bir an önce göstermek gerekir yoksa bu tür sarhoşluklar insanı fena çarpar.
2- Danışmak, istişare etmek her zaman insanı yüceltir ve kararlarında isabet getirir. Her şeyi ben bilirim diyen en fazla hata yapandır.
3- Liderler günlük gaileler içinde boğulmaz ufuk açan büyük hedeflerin peşine düşerler ve bu yolda olduklarına dair işaretler verirler.
4-Takım çalışması başarının anahtarıdır. Ama bu takımı kurarken kümesi iyi tanıyor diye eski tilkiler bekçi yapılmaz.
5- Sadakat liyakatin önüne geçerse orada başarı beklemek gafletten öte değildir. Zira bazı kurbağaları altın varaklı tahta oturtsan bile yine atlayacağı yer çamur çukurudur.
6- Herkesi kucaklıyorum popülizmi ile bazı insanlara değerinin üzerinde değer vermek beşeri vicdanı zedeler telafisi zordur.
7- Dün şikâyet ettiğimiz hususlara bugün bulaşmamaya dikkat etmeliyiz. Zira bu bazen hayattaki en büyük sınavlarımızdan biri olabilir.
8-“Büyütmeye değil bölüşmeye geldik” anlayışı hâkim olduğunda çevrenizdeki menfaat çemberinin ebedi esiri olursunuz.
9-Hayat merdivenini çıkarken karşılaştıklarınızla inerken de yine karşılaşacağınızı unutmayınız. Diyor düşünür ​Cenap Şehabettin. !...
10-Düşünce ve fikir dünyamızın engin deryalarından her zaman faydalanmak gerekir. Bu deryaların en büyüklerinden biri Mevlana’nın bir dörtlüğü ile uyarılarımızı noktalayalım.
Mevlana der ki;
Yüzde ısrar etme, doksan da olur.
İnsan dediğinde noksan da olur.
Sakın büyüklenme elde neler var.
Bir ben varım deme, yoksan da olur.
İYİ PARTİ MENEMEN İLÇE BŞK.
YILMAZ KARSLI
 
 
 


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ali Kesmez
    1 yıl önce
    Değerli Yılmaz Karslı başkan.Dostça uyarıların günümüzde dikkate alındığı pek görülmemiştir.Faydası şudur ki uyarıyı yapan ahlaki ve vicdani sorumluluğunu yerine getirmiş olur.Uyarıların muhatapları uyarıldıkları konuları bilmiyor olamazlar,bal gibi biliyorlardır,hele hele 4'ncü maddedeki tilkilerin bilmiyor olması ihtimal dahilinde değildir.Sadakatin liyakatin önüne geçmesi dersen bu durum bizim ülkemizde vaka i adiyedendir.Takım çalışması önemlidir,ortada takım vardır hatta ziyadesiyle vardır lakin kürekçiden çok dümenci vardır.Bir ben varım deme yoksan da olur diye bitirmişsin dörtlüğü..Orhan babanın bir şarkısında da ''içim ürperiyor ya evde yoksan'' diye bitiyor şarkı..içleri ürperir ya orda yoksa diye düşünenler az değildir.Sonuç olarak dostça uyarılarının muhatabını severim..iyi insandır.seçimleri kazanma başarısı göstermiştir...Bir tahminle bitireyim..10 uyarıdan sonra ileriki bir tarihte SON uyarı yapılmasını da sürpriz saymam..sağlıkla kal.