Reklam

İsale Hattı Patladı Foça Susuz Kaldı

Dün Foça'da patlayan İsale hattı sonrasında su kesintisi başladı. Dünden bu yana su hattı düzeltilemedi ve Foça susuz kaldı.

İsale Hattı Patladı Foça Susuz Kaldı

Dün Foça'da patlayan İsale hattı sonrasında su kesintisi başladı. Dünden bu yana su hattı düzeltilemedi ve Foça susuz kaldı.

İsale Hattı Patladı Foça Susuz Kaldı
09 Haziran 2019 - 13:51

            Foça ilçesinde yaşanan İsale hattının patlaması sonrası, Foça bölgesi susuz kaldı. İzmir'in trustik bölgesi olarak geçen Foça'da,büyük bir kesme su taşıyan kuyuların içinde meydana gelen boru hatlarının patlamasıyla beraber,su kesintileri yaşadı. İsale hattı onarılmaya başlansa da, daha  sonra onarılan kısımlar bugün yeniden patladı. Foça dün itibariyle, bugünde aynı şekilde susuz kaldı. İZSU ekipleri,olay yerinde hemen çalışmalara başladı. Büyük bir ekip su hatlarının olduğu bölgede onarma çalışmaları yaparken, onarılan kısımların yeniden patladığı göze çarpttı.
                             Onarılan Borular Yeniden Patladı
İZSU tarafından İsale hattı büyük oranda onarılmıştı. Ama gece saatlerinde boruların gevşemesi sonucunda yeniden patlamalar meydana geldi. Yaşanılan patlamalar sonucunda, suların yeniden kesildiği açıklandı. Susuz kalan insanlar, damacana su alarak ve bölgeye yakın kesimlerden arabalarıyla su taşıyarak gidermeyle uğraştılar. Yaz ayında yaşanan su sıkıntısı, ayrı bir sıkıntıya neden olurken, İZSU yetkilileleri kısa sürede onarabilmek için bugünde yoğun bir şekilde çalışıyor.
                                Tankerle Bölgeye Su Dağıtıldı
İZSU yetkilileri, suların iyice kirlenmesi sonucunda, tankerlerle bölgeye su takviyesi yapılmasını belirtti. Sonrasında, Belediye tarafından sağlanan tankerlerle beraber, Foça'da insanlara temiz su dağıtıldı. Suya kavuşan insanlar azda olsa rahatlasada, yinede su hatlarının tamirinin yapılarak bir an önce suya kavuşmak istiyorlar. İZSU çalışma ekipleri,gün içerisisinde İsale hatlarının  büyük bölümünden onarım tamamlanarak, suyun ise verileceği yönünde açıklama gelsede, şuanda büyük oranda su hatlarının onarımı yoğun tempoda devam ediyor. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum