Reklam
Reklam

Görevden alınan CHP Menemen İlçe Başkanı Turan Erdoğan'dan açıklama

CHP İzmir İl Başkanlığı’nın kararıyla görevden alınan Menemen İlçe Başkanı Turan Erdoğan, karara itiraz etti. İtiraz dilekçesini genel merkeze sunan Erdoğan, “Delegenin iradesiyle göreve gelmiş ilçe başkanı ve ilçe yönetimi olarak İl Başkanlığı’nın kararıyla haksız bir şekilde görevden alındığımızı düşünüyoruz. İtirazımızı genel merkezimize sunduk” dedi.

Görevden alınan CHP Menemen İlçe Başkanı Turan Erdoğan'dan açıklama
23 Mart 2021 - 22:15

Görevden alınan CHP Menemen İlçe Başkanı Turan Erdoğan'dan açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Yönetim Kurulu’nun geçtiğimiz günlerde aldığı karar doğrultusunda CHP Menemen İlçe Başkanı Turan Erdoğan ve ilçe yönetimi görevden alınmıştı. İl yönetiminin Menemen’deki başkanvekili seçimi ve sonrasında yaşanan süreci ilçe yönetiminin iyi yönetememesi ve yükümlülüklerini yerine getirememesi gerekçesiyle bu kararı aldığı öne sürülmüştü. Ardından ise CHP Menemen İlçe Başkanı Turan Erdoğan, yaşanan süreç ve il yönetiminin kararına itiraz edeceğini hakkında açıklamalarda bulundu.

Bazı meclis üyeleri yaşadığımız tüm olumsuzlukların başlıca sorumlularıdır

Üyelerimizden ve vatandaşlarımızdan çok sayıda telefonlar alıyoruz.
İl başkanlığımız tarafından görevden alındığımız ile ilgili 19.03.2021 cuma günü tarafımıza yazı tebliğ edildi. Görev aldığımız ilk günden itibaren tamamen partimizin menfaati doğrultusunda, CHP’nin ilkeleri, programı, tüzüğüne uygun olarak çalışmalarımızı sürdürdük. Görevimize pandemi ile mücadele ederek başladık ve bir senelik görev süremiz boyunca yaşanan birçok olumsuz gelişmeler ile üstlerimizin bilgisi dahilinde mücadele ettik.
Mevcut yönetim olarak görev almadan önce oluşturulan meclis üye listesinin mağduriyetini yaşadık, Millet ittifakının sayısal çoğunluğu mevcutken, beraberliğin yaşanmasında payı bulunan, bazı meclis üyeleri yaşadığımız tüm olumsuzlukların başlıca sorumlularıdır.
5 gün itiraz süremiz var, pazartesi günü bu itiraz hakkımızı kullanacağız.
Cumhuriyet Halk Partisi büyük ve güçlü bir çınardır. İl Başkanlığımızın tebligatında yer alan görevden alınmamıza dair ileri sürülen gerekçelerin detaylarını, parti içi yasal sürecin devam etmesi sebebiyle paylaşmamız doğru değildir. Her koşulda iktidara yürüdüğümüz bu önemli yolda makam, mevki, koltuk gözetmeksizin partimizin neferleri olmaya devam edeceğiz. Genel Merkezimizin aldığı ve alacağı her karara saygı duyacağız.
Cumhuriyet Halk Partisinde görev almak büyük bir onurdur, "dedi.

‘HAKSIZ BİR ŞEKİLDE GÖREVDEN ALINDIK’
Görevden alınma kararına itiraz etmesine ilişkin konuşan Erdoğan, “Delegenin iradesiyle göreve gelmiş ilçe başkanı ve ilçe yönetimi olarak İl Başkanlığı’nın kararıyla haksız bir şekilde görevden alındığımızı düşünüyoruz. Bu nedenle karara itiraz ettik. İtirazımızı bugün genel merkezimize sunduk. Genel merkezimiz gerekli incelemeleri yapacaktır. Genel merkezimizin alacağı her karara saygılıyız” dedi.
Reklam
Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum