Reklam
Reklam
Reklam

İlçe Kütüphanesi yerine sığmıyor

1982 yılında faaliyete geçen Menemen Kütüphanesi yetersiz kalmaya başladı

İlçe Kütüphanesi yerine sığmıyor
28 Mart 2021 - 21:52 - Güncelleme: 28 Mart 2021 - 21:55

İLÇE KÜTÜPHANESİ YERİNE SAĞMIYOR

Kasımpaşa mahallesi Kütüphane sokak ( Şehir parkının batısında ) hizmet veren ilçe kütüphanesi 1982 yılında dönemin kaymakamı Servet Çiftlikçi’nin katkılarıyla kısa sürede bitirilerek hizmete açıldı. Günümüzde hala hizmet vermeye devam eden kütüphane artık kapasite olarak yetersiz kalmaya başladı. Mevcut binanın küçük ve dar olmasından dolayı yerine yeterli sayıda vatandaşa hizmet veremiyor. Pandemi dönemini de göz önüne aldığımızda kapasitesi artık yetersiz dedirtiyor.

Kütüphanenin bitişiğindeki arsa kamulaştırma işlemlerinin ardından devri kütüphaneye hizmet için devri yapıldı. Çalışmaların bir an önce başlanarak mevcut alanın genişletip daha fazla kapasiteyle hizmet vermesi bekleniyor. İçerisinde 4 adet bilgisayarın olduğu, 10 bin adetin üzerinde kitabın bulunduğu kütüphanede 3 personel hizmet veriyor.
Menemen’in duayen gazetecilerinden Ali Kemer, “ İlçede yaşayan vatandaşların tek faydalanabileceği bilgi yer kütüphanemiz. Fakat artık yetersiz geliyor. Yetkililer bir an önce bu duruma el atması gerekiyor. Kütüphanenin yan tarafı uygun, genişletilerek kapasitesi arttırılıp daha fazla insanımıza, öğrencimize hizmet etmeye devam etmeli” dedi.
 
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum