Dünya Liderleri İçin Twitter Uyarı Getiriyor

Twitter tarafından yeni bir uygulama getiriliyor. Dünya Siyasi Liderleri için gelecek olan " Uyarı " özelliği, Twitter üzerinden şiddet içeren mesajlar yayınlayan liderlere yönelik uyarı amaçlı olacak.

Dünya Liderleri İçin Twitter Uyarı Getiriyor
28 Haziran 2019 - 04:00 - Güncelleme: 29 Haziran 2019 - 16:03

                          En çok kullanılan ve gündeme yönelik haberleri aldığımız " Twitter, " yepyeni bir özelliği getiriyor. Dünya liderlerine yönelik olacak bu özellik, şimdide merakla bekleniyor. Alınan bilgilere göre, " Şiddet içerikli bildiri yayınlayan liderler için, Uyarı özelliği geliyor. " Paylaşımların alt tarafından uyarı bölümü olacak. Twitter yetkilileri bu özelliği aktif ederek, siyasi liderlerin paylaşımlarında bir tehdit yada şiddet içerikli söylemler var ise, hemen uyarı mesajı verilecek. Sosyal medyada bu haber çok fazla konuşuldu. Siyasi liderler de aslında şaşırmış durumda. Ama Twitter tarafından bambaşka bir yeri olacak bu özellikle beraber, artık insanlarda siyasi liderlerin bildirimlerine Uyarı yapabilecek.

                                      Bu Özellik Trump İçin mi? 

Günümüz dünya liderleri,sosyal medyayı çok aktif bir şekilde kullanıyor. Durum bu şekilde olduğundan, istenilen her bildirim onlar tarafından paylaşım yapılır hale geldi. Twitter tarafında gelecek olan " Uyarı " özelliği, son zamanlarda ABD Başkanı " Trump " için mi? Acaba sorularını beraberinde getiriyor. Trump, bazı ülkeleri direkt şekilde uyaran tehdit mesajları yayınlıyor. İnsanlar ise kendisinin paylaşımlarını açık şekilde okurken, bazı bildirimlerinde direkt olarak şiddet içeriklerini görebiliyor. Twitter,bunları hesaba katarak uyarı özelliğini açığa çıkarıyor. " Şiddet, Cinsel içerikli bildiriler, tehdit bari olan yayınlar " , artık Twitter Uyarı özelliği sayesinde kısıtlanacak.

                                       Ne Zaman Aktif Olacak

Twitter tarafından gelecek olan Uyarı özelliği, hangi tarihlerde aktif olacağı konusunda net bir şey söylenmedi. Twitter bu özelliği üzerinde çalışmalarına devam ederken, aynı zamanda siyasi liderler de nasıl bir çalışma olacağını merakla bekliyorlar. Twitter hesaplarına gelecek olan bu özellik,sadece siyasi liderleri kapsayacak. Uyarı sayesinde liderlerin bu tarz içerikleri sınırlandırma yapmaları ve toplumun yararına olacak paylaşımlarda bulunmalarına yönelik, anlamlı bir yeniliği başlamış olacak. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum