Doğalgaz faturası bu kış az gelecek! 3 tüyoyu uygulayanlar yüklü fatura derdinden kurtuluyor

Doğalgaz açık olsa da eviniz ısınmıyorsa bu pratik adımlar ile hem eviniz sıcacık olacak hem de doğalgaz faturanız düşecek! İşte detaylar...

Doğalgaz faturası bu kış az gelecek! 3 tüyoyu uygulayanlar yüklü fatura derdinden kurtuluyor
20 Kasım 2023 - 23:34

Kış aylarında ısınma giderleri herkes için önemli bir gider kalemi oluşturuyor. Ancak bazı pratik yöntemlerle evimizde doğalgaz tüketimini azaltarak faturalardan önemli oranda tasarruf edebiliriz.

Evimizin dış ortamdan gelen soğuk hava ile ısı kaybını en aza indirmek için kullanabileceğimiz basit yöntemler var. Öncelikle pencere ve kapılarımızın etraflarına sızdırmazlık sağlayacak kauçuk ya da sünger bantlar takmak, dışarıdan gelen soğuğun içeri girmesini engeller. Ayrıca evin her yerinde halı kullanmak zemin üzerinden alacağımız soğuğu azaltır.

doğalgaz açık olsa da ev ısınmıyorsa bunları yapın

Isı yalıtımına yardımcı olarak radyatörlerin arkasına alüminyum folyodan yapılmış paneller yerleştirmek de etkilidir. Bu paneller ısıyı radyatörden alıp tekrar odaya yansıtarak verimli ısınma sağlar.

Balkon ve pencerelerdeki perde seçimleri de önem taşır. Kalın fon perdeler hava akışını engelleyerek ısı kaybını en aza indirir. Bunların yanı sıra ısıtma sistemini gereğinden fazla sıcaklıkta çalıştırmamak da faturalarda ciddi oranda indirime yol açar.

Bu basit yalıtım ve ısınma teknikleriyle evimizde doğalgaz tüketimini yüzde 50'ye varan oranlarda azaltabiliriz. Hem cebimizi hem çevreyi koruyarak kış aylarında da rahat ve ekonomik bir ısınma imkanı bulabiliriz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum