Dikili'de sera yandı, 4 milyon liralık hasar oluştu

İzmir'in Dikili ilçesinde çıkan yangın kısa sürede büyüdü, çevre ilçelerden de yardım istendi ancak yangın 8 saat sonra kontrol altına alınabildi. Yangın sonrası sera tamamen yanarken maddi hasarın 4 milyon lira olduğu öğrenildi.

Dikili'de sera yandı, 4 milyon liralık hasar oluştu
25 Haziran 2019 - 21:47

Dikili ilçesinde büyük bir domates serasında bugün henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Sera çalışanları ve çevredekiler yangını hemen itfaiye ekiplerine bildirdi. Menemen, Aliağa ve Bergama ilçesinden takviye gelen itfaiye ekipleri yangına, altı itfaiye aracı ile müdahale etti. Ancak yangının boyutunun büyük olması nedeniyle İZSU tarafından, seraya su tankeri sevk edildi. Yaklaşık 8 saat süren çalışmalar sonucunda zorlukla kontrol altına alınabilen yangın sonrası yapılan ilk hasar tespitinde 4 milyon liralık maddi kayıp meydana geldiği öğrenildi. Yangında ölen ya da yaralanan olmaması sevindirirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
Son zamanlarda İzmir’in çeşitli bölgelerinde sıkça yangın haberleri gelmeye devam ediyor. Uzmanlar yangınların büyük bir kısmının sıcak havaya bağlı olarak, yere atılan cam şişe ve sigara izmaritlerinden meydana geldiğini söylüyor. Otların da kurumaya başlamasıyla en ufak bir kıvılcım çok büyük alanların yanmasına neden oluyor. Bu sebeple vatandaşların bu gibi durumlara karşı çok dikkatli olması öneriliyor. Herhangi bir alanda ateş ve duman gören vatandaşların durumu hemen ilgili kurumlara bildirmesi gerektiği söyleniyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum