Reklam
Reklam

CHP Menemen İlçe Başkanı ataması perşembe günü gerçekleşebilir!

CHP Menemen İlçe Başkanı Turan Erdoğan'ın görevden alınmasının ardından başkanlık koltuğuna oturacak isim hakkında kulisler hareketlendi.

CHP Menemen İlçe Başkanı ataması perşembe günü gerçekleşebilir!
19 Nisan 2021 - 23:39 - Güncelleme: 20 Nisan 2021 - 00:42

CHP Menemen İlçe Başkanlığında Perşembe günü her şey netleşecek

CHP Menemen İlçe Başkanı Turan Erdoğan’ın görevden alınmasının üzerinden 1 ay geçmesine rağmen il yönetiminin halen bir ilçe başkanı atayamaması Menemen’de CHP’liler tarafından tepkilere yol açtı. Normal şartlarda bugün gerçekleşmesi gereken olağan üstü il yönetim kurulu toplantısı Torbalı Belediye Başkanının cenaze töreni nedeniyle Perşembe gününe ertelendi. 

İlçe başkanı olarak atanacak isimler arasından öne çıkan Ömer Güney, Mehmet Çoban ve Erdoğan Çınar  bir süredir konuşuluyordu. Edindiğimiz bilgilere göre il başkanlığında konuşulan 3 isim arasından Ömer Güney’in ön plana çıktığı yönünde oldu. Perşembe günü yapılacak toplantı ile Menemen’e yönetimin atanacağı da kesinleştiği öğrenildi.

Parti tüzüğüne göre atanan 5 kişilik geçici yönetimin 30 gün içerisinde ilçeyi olağan üstü kongreye götürmesi gerekiyor. Pandemiden dolayı işleyişin biraz dışına çıkarak yönetime 17 kişi atayıp kongreye gitmeden görevi üstlendirebileceği de konuşulan bilgiler arasında yer aldı. Üyelerden gelen tepkiler ise yukardan atanarak değil delegenin iradesi ile kongre yapılarak seçilmesi gerektiği yönünde oldu. 

Partili isimler arasında konuşulan kulis haberler bir hayli iddialı

Menemen’de partililer tarafından Ömer Güney'in ilçe başkanlığına kesin gözüyle bakılırken CHP İzmir İl Başkanlığında da durum farklı olmadı. Perşembe günü görevin Ömer Güney’e teslim edileceğini ve Ömer Güney’in kendi belirlediği isimler ile yönetimi oluşturacağı gelen kulis bilgiler olarak kaydedildi.
 
Ömer Güney Menemen Belediye Başkanı Aday Adayı ve CHP Menemen İlçe Başkan Adayı olarak uzun bir süre gündemden düşmemişti. CHP Menemen İlçe Kongresinde üç aday yarışmış, 186 delege oyuyla Turan Erdoğan ilçe başkanı olmuştu. Ömer Güney ise 170 oy alarak az bir farkla seçimi kaybetmişti. Kongrenin ardından Turan Erdoğan’a oy atmaları yönünde delegelere belediye yöneticileri tarafından baskı yapıldığı Menemen’de en çok konuşulan konu olmuştu. Mehmet Çoban ise kongreye tek başına katılıp 26 oy ile yarışın gerisinde kalmıştı.


Reklam
Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum