Reklam
Reklam

CHP'den Valiliğe 'Menemen' çıkarması!

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekilleri, Menemen Belediyesi Başkan Vekilliği seçimlerini kazananın belli olduğu kura turunun tekrarlanması konusunda verilen karar için İzmir Valiliğine gitmeye hazırlanıyor. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ile görüşmesi beklenen CHP İzmir Milletvekillerinden oluşan heyet, alınan ortak kararı ve görüşlerini Köşger'e iletecek.

CHP'den Valiliğe 'Menemen' çıkarması!
05 Ocak 2021 - 15:01

CHP'den Valiliğe 'Menemen' çıkarması!

Menemen'de yaşanan Başkan Vekilliği seçimi krizi hız kesmeden devam ediyor. Eski Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'un tutuklanmasının ardından gerçekleştirilen Başkan Vekili seçimlerinde, Başkan Vekilliği için iki aday çıkarken, kuraya giden seçimlerde  yeni Başkan Vekili Deniz Karakurt olmuştu.

Karakurt'un seçilmesinin ardından AK Parti adayı Aydın Pehlivan İzmir 2'nci İdare Mahkemesi'ne itiraz etmiş ve İzmir 2'nci İdare Mahkemesi'de yürütmeyi durdurma kararı almıştı.

Alınan karar sonrası Millet İttifakı ve Cumhur İttifakı arasında ipler gerilirken, İzmir Valiliği, kura çekiminin tekrarlanması kararını Menemen Belediyesi'ne gönderdi. Gönderilen yazı sonrası 2021 yılı Ocak ayı ilk olağan meclisinde kuranın tekrarlanması planlanırken, CHP Menemen Meclis Üyeleri, Meclise girmeyerek seçimin ertelenmesine neden oldu.

4 Ocak'ta gerçekleştirilemeyen meclis sonrası iki ittifaktan da ardı ardına açıklamalar gelirken, CHP İzmir Milletvekilleri'nden bugün kritik bir hamle geldi.

Bugün CHP İzmir İl binasında toplanması beklenen CHP İzmir Milletvekilleri, daha sonrasında İzmir Valiliğine giderek Vali Yavuz Selim Köşger ile Menemen'le ilgili bir görüşme gerçekleştirecek.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum