Reklam

Bu Kursa Katılanlar Kesin İş Sahibi Oluyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde başlatılan " Pastacılık ve Fırıncılık Kursu " büyük ilgi görürken,aynı zamanda katılanlara iş imkanı sunuyor.

Bu Kursa Katılanlar Kesin İş Sahibi Oluyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde başlatılan " Pastacılık ve Fırıncılık Kursu " büyük ilgi görürken,aynı zamanda katılanlara iş imkanı sunuyor.

Bu Kursa Katılanlar Kesin İş Sahibi Oluyor
26 Mayıs 2019 - 18:00

           İzmir Büyükşehir Belediyesi son 2 yılda mükemmel bir işe imza atıyor. " Pastacılık ve Fırıncılık Kursu " açan belediye,bünyesinde çok önemli eğitimler veriyor. Kursa katılanlar ise kendi işlerini kurmakla beraber,büyük firmalarda çalışma şansı elde ediyor. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde açılan " Meslek Fabrikası " bugüne kadar çok sayıda kişiye meslek edinmeleri için katkı yaptı. Son zamanların en büyük ilgi göreni ise "Pastacılık ve Fırıncılık" kursu oluyor. Kadınların büyük çoğunluğunu oluşturduğu kurs,gerek " Butik " satışları,gerekse fırıncılık bünyesinde çalışma imkanı adına harika bir fırsat tanıyor.
                                       " Kendi İşini Kuranların Sayısı Artıyor " 
Son 2 yılda 545 kişi eğitimi başarıyla tamamladı. Asıl önemli olan kısım kendi iş yerlerini açarak,kısa sürede büyüme göstermeleri. Onlardan biri Asuman Özdemir oldu. Özdemir, kendisine ait şuanda 14 şubenin işletme sahibi. Pastacılık alanında butik işlerine devam eden Özdemir, " İşim çok ağır. Ancak severek yapıyorum. Aldığım eğitim bana çok şey kazandırdı. Kursu tamamladıktan sonra kendi iş yerimi açmak istedim. Şuanda 14 şubede hizmet vermekteyim. " Başarı hikayesini görenler ise, daha fazla bu işe odaklanmak için kurslara katılmanın peşine düşüyor.
                                        " Hayatı Bir Anda Değişenler Var " 
Kursta aldığı eğitim sonrasında hayatına yeni bir yön verenlerde var. Onlardan biride Betül Sezal oldu. Sezal, " Hayatımda her şey artık bitti dediğim zamanda, bu kurs önüme çıktı. Kursa katılarak süper eğitim aldım. Sonrasında kendime katkısı olacak fırıncılık alanına doğru yöneldim. Şimdi köklü bir firmada çalışıyorum. " İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve " Meslek Fabrikası " bünyesinde bu tür kursar verilmeye devam ediliyor. Geleceğe yönelik umutsuz bakan insanlar ise, kurslara katılarak kendi iş yerlerini açmanın yanında, birçok ömemli firmaya girerek hayatlarına yön veriyorlar. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum