Reklam
Reklam
Reklam

Bin 500 Yıllık İbranice Kitap Ele Geçirildi

İzmir Gaziemir'de yapılan operasyon sonucunda, Bin 500 Yıllık İbranice Kitap ele geçirildi. Tarihi eserler kaçakçılığının da önüne geçildi.

Bin 500 Yıllık İbranice Kitap Ele Geçirildi
24 Mayıs 2019 - 22:19 - Güncelleme: 26 Mayıs 2019 - 01:47
          Gaziemirde tarihe tanıklık eden bir eser, kaçakçıların elinden alındı. İzmir Emniyeti Kaçakçılıkla Mücadele ekipleri olayın peşindeydi. Şüphelendikleri aracın izlemeye alan ekipler, sonunda ise tarihi esere ulaştı. Gazi mahallesinde C.E'nin kullandığı aracı takibe alan ekipler, bir süre sonra müsait bir zamanda aracı durdurlar. Aracın şöförü şaşkınlık içindeydi. Hemen araç arandı. Arama sonunda ise " Bin 500 Yıllık İbranice Kitap " ele geçirildi. Uzmanların incelemelerinde ise " Dini " içerikli bir eser olduğu anlaşıldı.                                         " Satamadan Yakayı Ele Verdiler " 

Kaçakçılık Şübe Müdürlüğü sıkı bir takip sonucunda C.E'nin kullandığı aracı durdurarak, Bin 500 Yıllık İbranice eseri yakalamış oldular. C.E adlı şahısın tek mi? Yoksa suç ortakları var mı? Bunlar araştırılıyor. Uzmanlar tarafından araştırma yapıldığı zaman, sayfalarının altın işlemelerle yazıldığı bir " Dini " içerikli eserin olduğu bilgisi geldi. Ancak bu eserin ve nereden bulunduğu da merak konusu. Emniyet yakalanan şahıs üzerinden başka eller olup olmadığını araştıracak. Tarih açısından çok değerli oldununda altı çizildi. Dini bir eser ve İbranice olarak yazıldığı için, o döneme ait birçok bilgiyi de içinde barındırdığı kesin. Kaçakçılık yaparak bu eseri satmak isteyenler yakayı ele verdi. Polis ve Kaçakçılıkla Mücadele bu şahsın uzun zamandır peşindeydi. Uzun süren takipler sonucunda, C.E polisler tarafından yakalandı. Eser ise şuanda koruma altına alındı. İncelemeler ise devam ediyor.

 
Reklam
Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum