Reklam
Reklam
Reklam

Bankkart Başak tedarik zinciri finansman projesi

Menemen Ticaret Odası ile Ziraat Bankası, tedarik zincirlerinde finansman kaynaklı yaşanan aksaklıkları ve tahsilat problemlerini gidermek üzere “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi” başlatmıştır.

Bankkart Başak tedarik zinciri finansman projesi
07 Ocak 2021 - 00:05

Bankkart Başak tedarik zinciri finansman projesi

Menemen Ticaret Odası ile Ziraat Bankası, tedarik zincirlerinde finansman kaynaklı yaşanan aksaklıkları ve tahsilat problemlerini gidermek üzere “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi” başlatmıştır. Menemen Ticaret Odası ile Ziraat Bankası Arasında ”Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansman Projesi” Protokolü  Oda Başkanı İzzet Süsoy ve Ziraat Bankası Menemen Şube Müdürü Murat Özgür tarafından İmzalandı.
Projenin ana amacı tedarikçi ve alıcıların banka üzerinde oluşturulan kapalı devre bir sisteme tanımlanarak, alım-satım işlemlerinin Ziraat Bankası garantörlüğünde gerçekleştirilmesi olup böylece tahsilat konusunda her iki tarafın da riski sıfıra indirilmektedir.
Ürünün satıcılar (tedarikçi) açısından faydaları: Tahsilat riskinin sıfıra indirilmesi, Esnek vade ve taksit imkânları ile daha fazla satış yapabilme imkânı.
Ürünün alıcılar açısından faydaları: Finansmana kolay erişim: Ödemeleri taksit ve vadeler ile yapma imkânı. Kredi/çek kullanmadan kendi tedarikçisi ile banka üzerinden ticaret yapması. Kredi/çek kullanmadan kendi tedarikçisi ile banka üzerinden ticaret yapması. Artan kredi limitleri.
Alım-satım işlemleri POS cihazları üzerinden işlemektedir. Tedarikçilerin (Satıcı), POS cihazlarına özel bir yazılım yüklenecektir. Alıcılara ise, ticari kredi kartı tahsis edilecektir. Bu proje ile tedarikçiler mal teslim ettiği ve alacak kaydettiği firmaların ödemelerini POS cihazı aracılığıyla iki farklı seçenek ile alabilecektir.

 
Reklam
Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum