Reklam

Altay Borcunu Ödemezse Transfer Yapamayacak

İzmir'in Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Altay kulübü maddi sıkıntılar nedeniyle zor günler geçiyor.

Altay Borcunu Ödemezse Transfer Yapamayacak

İzmir'in Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Altay kulübü maddi sıkıntılar nedeniyle zor günler geçiyor.

Altay Borcunu Ödemezse Transfer Yapamayacak
12 Haziran 2019 - 16:07

2019 -2020 sezonu için transfer çalışmalarına başlayan Altay için kötü haber geldi. Atlay’da daha önce oynayan futbolcular ve personelin alacaklarını ödeyemeyen kulübe transfer yasağı getirildi. Siyah beyazlı kulüp yeni sezonda süper lige çıkabilmek için kadrosunu güçlendirme çalışmalarına başlamıştı. Ancak kulübe Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bugün bir yasak getirildi. Altay’da daha önce oynamış futbolcuların ve personelin alacaklarının ödenmemesi nedeniyle, federasyon tarafından transfer yasağı getirildi. Yasağa göre Altay kulübü gerekli borcunu ödeyene kadar futbolcu transfer edemeyecek. Altay futbol kulübü kurmay heyeti ise krizin aşılması için toplantı yapmak kararı aldı. Kulübün 1 milyon lira civarında bir borcu ödemesi durumunda yeniden transfer yapabileceği öğrenildi. 
 

Önemli transferler yapmak için kollar sıvanmıştı

Altay spor kulübü yeni sezon hazırlıkları için ihtiyacı olan futbolcu arayışına girmişti. Kulüp son olarak Gazişehir Gaziantep’in sağ bek oyuncusu Kenan Özer’i, Boluspor sol bek oyuncusu Guido Koçer’i kadrosuna eklemek için görüşmelere başlamıştı. Öte yandan Altay'ın gol kralı futbolcusu 29  gol atarak bir rekor kıran, Portekizli Marco Paixao başta süper lig ekipleri olmak üzere bir çok kulübün dikkatini çekmiş, Altay kulübü’de yaşanan mali krizin atlatılması için Paixao’nun bonservis bedelinin 500 bin Euro olduğunu açıklamıştı.

Spor basını ise Altay’ın bu mali krizden nasıl çıkacağını yakından takip ediyor. Altay eğer borçlarını ödeyemezse bu sezon için yeni bir transfer yapamayacak ve elindeki futbolcular yeni sezona girecek.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum