Reklam

2019 Yılı İçinde 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atanacak

Sözleşmeli Öğretmenlik için bekleyenlere müjde, Bakan Ziya Selçuk tarafından verildi. Bu yıl içerisinde 20 Bin Öğretmen Ataması yapılacak.

2019 Yılı İçinde 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atanacak

Sözleşmeli Öğretmenlik için bekleyenlere müjde, Bakan Ziya Selçuk tarafından verildi. Bu yıl içerisinde 20 Bin Öğretmen Ataması yapılacak.

2019 Yılı İçinde 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atanacak
14 Haziran 2019 - 01:00

            CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu tarafından sunulan önerge,Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından okundu. Görüşmelerin yapıldığı ve Bakan Ziya Selçuk'un değerlendirmesinin ardından, bu yıl içerisinde " 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen " ataması yapılacağının müjdesi verildi. Sözleşmeli öğretmenlik için bekleyen ve atanamayan öğretmenler için, bu haber mutluluk verici oldu. Selçuk, " Hiç bir okul öğretmensiz kalmayacak " mesajını vererek, yıl içerisinde yeni eğitim hayatından önce öğretmenlere görev verileceğini duyurdu. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, geçtiğimiz günlerde Öğretmenlere yönelik önergeyi sunarak, " Okullarımızda yetersiz öğretmen kadrosu var. Bunlar giderilmeli " şeklinde, önergesini hazırlayarak meclise taşımıştı.

                                           Bakandan Sevindiren Haber Geldi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, " Sözleşmeli öğretmen atamalarını sayısal anlamda arttırarak, 2019 yılında 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen atamasını yapacağız. Özellikle, öğretmen eksiğinin oluşma ihtimali olan ve yetersiz öğretmene sahip okullarımız için, ilk etapta belirleyerek atamaları hızlı şekilde yapacağız. Valiliklerle görüşülerek, sözleşmeli öğretmenlerin atanması için başlangıcı yapacağız. " Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklama ve önergenin kabul görmesinin ardından, sözleşmeli öğretmen olarak atanmak isteyenlere umut kapısı doğdu. Geçtiğimiz aylarda ise atamalar için daha sevindirici haberlerin gelmesi bekleniyor.

                                             Öğretmensiz Okul Kalmayacak

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, önergeyi ele alıp değerlendirdikten sonra, sözleşmeli öğretmenler için atama kararı aldılar. Ziya Selçuk, " Öğretmensiz okul istemiyoruz " açıklamasını yaparak, yeni eğitim-öğretim yılından önce, atamaların yapılacağını dile getirdi. Böylelikle, normal öğretmen olarak atanamayan öğretmenler içinde gerçekten büyük bir müjde oldu. Yeni sezon için sözleşmeli öğretmenlerin belirlenerek, Valiliklerce atanması bekleniyor. Sözleşmeli olarak, yani normal paralı öğretmen olarak geçmesinden dolayı, 20 Bin sözleşmeli öğretmenin ataması Valiliklerce yapılacak. Öğretmensiz kalan ve bu yüzden eğitiminin kapasite olarak yetersiz kaldığı bölgelerde, Valilikler değerlendirme yaparak, sonrasında atamalar gerçekleşecek. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum