Reklam

İzmir'de Kadınlara Özel Poliklinik Kuruluyor

İzmir Kent Hastanesi,kadınlara yönelik çok güzel bir proje başlatmak için kolları sıvadı. " Meme Kanseri " tedavisi için özel poliklinik oluşturulacak.

İzmir'de Kadınlara Özel Poliklinik Kuruluyor

İzmir Kent Hastanesi,kadınlara yönelik çok güzel bir proje başlatmak için kolları sıvadı. " Meme Kanseri " tedavisi için özel poliklinik oluşturulacak.

İzmir'de Kadınlara Özel Poliklinik Kuruluyor
14 Haziran 2019 - 00:00

                      Türkiye'de son yıllarda yaygın olark görülen,kadın hastalığı olarak bilinen " Meme Kanseri " için,erken teşhis adına özel bir çalışma yapılacak. İzmir Kent Hastanesi tarafından özel olarak kurulacak olan " Poliklinik " için,öz hazırlıklar şimdiden başladı. Prof.Dr. Ömer Harmancıoğlu, kadınlara yönelik meme kanserinin önüne geçme adına, böyle bir uygulama başlatmak için projesini iletti. Meme kanserinde erken teşhis çok önemli. Eğer, erken teşhis yapılır ve hastalığın belirtisi anlaşılırsa, çok kısa  sürede tedavi süreci başlamış oluyor. 
                                Kadınlara Özel Olacak Proje
İzmir Kent Hastanesinde yapılması beklenen poliklinik, yakın zamanda aktif olması bekleniyor. Prof.Dr.Ömer Harmancıoğlu, " Meme Kanserinde önemli olan erken teşhis yapabilmek. Erken teşhis sonrasında, çok kısa periyotlar içinde tedavi yapılarak,kanser ortadan kaldırılır. Yaklaşık her 8 kadından birinin meme kanseri olma riski çok fazla. Dünya genelinde yaş ortalamasına baktığımız da, 50'li yaşlarda görülen memem kanseri, son zamanlarda ülkemizde 40'lı yaşlara kadar düştü. Yapılacak özel poliklinik sayesinde, erken teşhis koyarak, tedavi edilmesini sağlamak istiyoruz. " 
                                   Kadınların Sıklıkla Kontrol Ettirmeleri Gerekiyor
Meme kanserinde önemli olan,kişinin kendini ölçmesidir. Sadece ağrı ve diğer şikayet gibi durumlarda değil, aylık periyotlar içinde teste girmekte büyük fayda var. Hastaneye gelerek, meme kanserine yönelik testler ve uygulamalı kontroller sayesinde, erken teşhis sağlamak büyük bir öneme sahip. Diğer türlü, meme kanseri iledikçe, tedavisi bir o kadar zorlaşıyor. Prof.Dr.Ömer Harmancıoğlu, " Süt bezlerinden kaynaklanan meme kanserinde, fiziksel testler uygulanması büyük önem taşır. Erken şekilde teşhis edilirse eğer, ultrasyon gibi önlemlerle beraber, daha çabuk risk ortadan kalkar. Kanserin meme içerisinde yayılmasının önüne geçerek, risk taşımadan bir önlem alınmış olunur. Ama diğer türlü geç kalınırsa, beklenmedik boyutlara giden hastalık kendini vücut içinde yayarak devam eder. " 


YORUMLAR

  • 0 Yorum