Reklam

YKS Sınavına Günler Kala Adaylara Önemli Tavsiyeler

2019 YKS sınavına artık sayılı günler kaldı. Adaylar ise heyecanlı bekleyişe girerken, uzmanlardan ise adaylara yönelik çok önemli tavsiyeler veriliyor.

YKS Sınavına Günler Kala Adaylara Önemli Tavsiyeler

2019 YKS sınavına artık sayılı günler kaldı. Adaylar ise heyecanlı bekleyişe girerken, uzmanlardan ise adaylara yönelik çok önemli tavsiyeler veriliyor.

YKS Sınavına Günler Kala Adaylara Önemli Tavsiyeler
13 Haziran 2019 - 01:00

                             YKS sınavına sayılı günler kala, adaylar şimdiden heyecana başladılar. Ancak, uzmanlar " Heyecan " konusunda büyük oranda uyarıyor. YKS sınavına girerek, hayallerindeki " Üniversiteye " girebilmek için ter dökecek olan adaylar, sayılı günler kala nasıl bir yol izlemeleri gerektiği konusunda kararsız kalıyorlar. Uzmanlar ise bazı konularda yapılmaması gerekenleri özellikle vurguluyorlar. YKS sınavından önce, bu günleri daha sakin bir şekilde geçirmek gerekiyor. Mümkün olduğunda sevilecek şeylerin yapılması ve kendilerini yıpratmamak için önemli uyarılar yapılıyor. YKS sınavı hayallere giden yolda önemli bir viraj. Adayların yapması gerekenleri uzmanlardan dinlemekte fayda var.

                                                 YKS Sınavından Önce Bolca Dinlenin

YKS sınavına sayılı günler kala, " Acaba en başa dönerek konuları mı? Tekrar etsek. Yada bolca testler mi? Çözsek. " Adayların kafasında hep bu sorular döner durur. Uzmanlar ise, sayılı günler kala kafanızı aşırı derecede rahatsız edecek konu tekrarlarından sakının uyarısı geliyor. Çünkü,adaylar bugüne kadar konuları çalışarak, yeri geldiğinde okulda da tekrarlar yaptılar. Bu saatten sonra, tekrar yerine deneme çözerek eksikler giderilmelidir.Aksi taktirde beyin kendini yorgunluğa doğru götürüyor. En güzeli ise, denemelerle beraber eksik kalan kısımların tamamlanması. YKS sınavına girecek adaylar, bu son günlere girerken beyinleri bolca dinlendirmeleri gerekiyor.

                                                  Beyni Yoracak Tekrarlar Asla Yapmayın!

Uzmanlar, YKS'nin zorlu bir süreç olduğu ve sınavda zaten beynin algı gücünün giderek azalacağı yönünde açıklamalar yaparlar. Adaylar, son günlerde gereksiz tekrar yapmaktan kesin bir şekilde kaçınmaları ve beyni yoracak etkinliklerden hemen uzaklaşmaları gerekiyor. 2019 YKS öncesinde, arkadaşlarla beraber hoş vakit geçirerek,algı gücünü mümkün olduğunda açmak ve sınavda okuduklarınızı anlamada güçlük çekmemek için bunların yapılmasında büyük oranda fayda var. Uzmanlar, uzun sorulardan korkmamak gerektiğini ve bazı ip uçlarını yakalayarak,uzun paragraf sorularını bu şekilde kendinize uygun olarak pratik yapabileceğiniz belirtiyor. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum