YKS İçin Önemli Açıklamalar Yapılıyor

YKS sınavı yaklaşırken, sınava girecek adaylara bu yönde ciddi uyarılarda yapılıyor. MEB tarafından yapılan uyarıları dikkate alarak,sınava tam anlamıyla hazır gelmek gerekiyor.

YKS İçin Önemli Açıklamalar Yapılıyor

YKS sınavı yaklaşırken, sınava girecek adaylara bu yönde ciddi uyarılarda yapılıyor. MEB tarafından yapılan uyarıları dikkate alarak,sınava tam anlamıyla hazır gelmek gerekiyor.

YKS İçin Önemli Açıklamalar Yapılıyor
10 Haziran 2019 - 03:40

                       Üniversiteye geçiş sınavı olarak uygulanan " YKS " sınavı için,artık geri sayım başladı. MEB tarafından bu yönde ciddi anlamda uyarılar geliyor. 15 Haziranda yapılacak olan YKS sınavına girecek adaylar, şimdiden büyük bir heyecan içindeler. Ama, YKS sınavından önce sakin kalmak ve MEB tarafından verilen tavsiyelere uyarak, bu şekilde sınava girmek, adaylar için çok etkin bir rol oynayacak. Milli Eğitim Bakanlığı,sınava girecek adayların çok d aha iyi bir şekilde anlamaları için, özel bir Video hazırladı. MEB resmi sitesinde video'ya bakabilirsiniz. 
                                     İlk Oturum TYT 15 Haziranda 
YKS sınavının ilk oturumu olarak " Temel Yeterlilik Testi " 15 Haziran Cumartesi günü saat " 10:15'de " başlayacak.Temel yeterlilik sınavı için,adayların belirtilen saatten en az 30 dakika önce sınav yerinde olmaları gerekiyor. Yani sınav başladıktan sonra binaya adaylar alınmayacak. Melli Eğitim Bakanlığı, resmi sitesinde hazırladığı video üzerinden bunu adaylara kapsamlı bir şekilde belirtti. 


16 Haziran Pazar günü ise " AYT " sınavı yapılacak. Sınav saat " 10:15'de " başlayacak olup, sınava zamanında gelmek gerekiyor. Aynı gün saat " 15:45'te " ise, " YDT " sınavı yapılacak. Yabancı Dil Sınavına girecekler adaylarla beraber,2019 YKS sınavı tamamlanmış olacak. 2019 YKS Sınavı Ne Zaman? Sorularının cevabının bulacağı tarih " 15 Haziran " olacak. 15 Haziran Cumartesi günü başlayacak ilk oturumla beraber, 16 Haziran Pazar günü ise sınav son bulacak.
                                       Pıercıng ve Başörtü İğnesiyle Sınava Girilecek
Adayların en çok merak ettiği konu, sınava giriş kısmında üzerlerinde bulunacak malzemeler olacak. Geçtiğimiz YKS sınavında Pıercıng ve başörtü iğnesiyle sınava alınamıştı. Ama bu sene, başörtü iğnesi olanlarda sınava girerken, aynı zamanda Pıercıng kullanan adaylarda zorlanmadan sınava girebilecekler. MEB tarafından hazırlanan özel video'de, " Kimlik Bilgisine " değinildi. Sınava giriş belgesinin net olarak çıkartılmasıyla beraber, kimlik bilgilerininde aynı şekilde özenle çıkartılarak,sınava hazır bir şekilde gelmekte fayda olacak. YORUMLAR

  • 0 Yorum