Menemen'de Patronu tarafından kızlarının gözleri önünde darp edilen genç kadın o anları anlattı

15 Mayıs 2021 - 13:57
TAKİP ETTAKİP ET

Patronu tarafından kızlarının gözleri önünde darp edilen genç kadın o anları anlattı

İzmir’in Menemen ilçesinde iddiaya göre, aktar dükkanında çalışan ve iş yerinin bir kısmında kar ortaklığı üzerine patronuyla anlaşarak parfüm satmaya başlayan Büşra A., ‘seninle çalışmak istemiyorum’ diyen patronu tarafından, aralarında çıkan tartışmanın ardından iki kızının gözleri önünde darp edildi. Hastaneye giderek darp raporu alan genç kadın, patronundan şikayetçi oldu.

Olay, Menemen ilçesi Egekent-2 semtinde bulunan bir aktar dükkanında meydana geldi. İddiaya göre, bir süredir aktar dükkanında maaşlı çalışan olan 30 yaşında ve iki kız çocuk annesi Büşra A., geçtiğimiz haziran ayında iş yerinin geniş olması sebebiyle arka kısım da bulunan müsait alanı parfümeri yapıp kazandığı paranın yarısını patronu Hakan İ., ile paylaşma konusunda anlaştı. 28 Nisan tarihinde akşam saatlerinde iki kızı ile birlikte iş yerinde yemek yerlerken yanına gelen patronu Hakan İ., ile iş konuları üzerine konuştuktan sonra ikili arasında tartışma çıktı. Bunun üzerine Hakan İ’nin, ‘seninle çalışmak istemiyorum, işten ayrılmanı istiyorum’ demesinin ardından genç kadın, “kredi çekerek aldığım parfümleri alıp işten ayrılabilirim” sözlerini sarf etti.  Öfkelenen Hakan İ., çalışanına hakaret etmeye başladı ve genç kadını kızlarının gözleri önünde darp etti.

“Kırık camların üzerinde sürükledi”

Kar ortaklığı üzerine patronuyla anlaşarak dükkanın arka kısmında parfüm satmaya başladığını ifade eden Büşra, A., patronu Hakan İ’nin kendisine ‘bayram sonuna kadar vaktin var, seni bu dükkanda istemiyorum’ dediğini, kendisinin ise parasını ödeyip aldığı malları almadan gitmeyeceğini söylemesi üzerine, patronunun kendisini kollarından tutup dükkandan dışarıya atmaya çalıştığını söyledi. Yaşadığı korku dolu anları anlatan Büşra A., “Avuç içiyle göğsüme doğru vurup beni parfüm rafına doğru dayayarak darp etmeye başladı. Kızlarımın ‘yapma, anneme vurma’ diye bağırmasına rağmen darp etmeye devam etti. Daha sonra parfüm şişelerini yere atıp ‘Büşra neden parfümleri yere atıyorsun?’ diye bağırmaya başladı. Çocuklarımın yanında hakaretler edip, iftiralar atmaya başladı. Vurmaya devam ederken iteklemesi sonucu yerdeki cam parfüm şişesi kırıklarının üzerine düştüm. Kırık camların üzerinde beni dışarıya sürükledi ve vücudumda cam kırıklarından dolayı çok sayıda kesiler meydana geldi” dedi.

“İçeriye giren müşteri darp edilme anıma şahit oldu”

Bina sakinlerinin sesleri duyarak dışarıya çıktığını kendisinin ise parfümlerin parası olan 5 bin lira ile çantasını almak için iş yerinin içerisine girdiğini aktaran Büşra A., “İçeriye girdiğimde patronun paraları aldığını fark ettim. Ağlayarak tester olarak gönderilen parfümlere vurdum ve dışarıya çıkıp hastaneye gittim. Darp raporumu aldıktan sonra ise polis merkezine giderek ifade verdim. Ayrıca, ben darp edilirken içeriye gelen müşteri de o anlara şahit oldu. Müşteri daha sonra aileme ulaşarak ‘gördüğüm görüntüyü unutamıyorum, şahitlik etmek istiyorum’ demesi üzerine kızım ve müşteri de ifade vererek Hakan İ’den şikayetçi oldu. Annemin de tuhafiye işyeri Hakan İ.'nin işyerine çok yakın bugun dahi annemin yanına gittiğimde geçerken beni görüp yanındaki adamlarla birlikte bana hakaretler ederek gülüyor. Tüm komşularımıza ve benim ayrıldığımı bilmeyen müşterilerimize namusum hakkında iftiralarda bulunarak beni kötülüyor. Psikojik olarak bana şiddet uyguluyor. Allahtan tek istediğim bir an önce psikolojik güç gösterisi yaparak beni hayattan yıldırmaya çalışan bu adamdan kurtulmak.” diye belirtti. 

“Kadına şiddet bu kadar basite indirgenmemeli”

8 yaşındaki kızının gördükleri karşısında psikolojisinin bozulduğunu, sonuna kadar haklarını savunacağını belirten Büşra A., “Ben açıkçası içerideki paramı, yapılmamış sigortamı ve yaptığım masraflarımı istiyorum. Kadına şiddet bu kadar basite indirgenmemeli. Adalete sonsuz güveniyorum ve gerekli her yere başvurumu yaptım. Ailem ve avukatım şahsın bazı tanıdıkları tarafından aranıyor. Ben çocuklarımla hayat mücadelesi veriyorum diye beni güçsüz olarak görüyor. İki kızımla birlikte yaşıyorum ve alınan paramı geri istiyorum” diye konuştu. 

“Kızcağıza hakaretler ediyordu”

Daha önce parfüm aldığı iş yerine anneler günü dolayısıyla 1 tane daha almak için geldiğini ve dükkana girdiğinde çığlık sesleri duyduğunu ifade eden müşteri  Nuran K., “Ben içeri girdiğimde Büşra darp ediliyordu. Parfüm dolabına dayamış ve kızcağıza ağza alınmayacak hakaretler ediyordu. Büşra ise ‘yapma’ diye bağırıyordu. Hasta olduğum için oradan kaçarcasına çıktım. Büşra’nın annesine ulaşarak şahitlik yapmak istediğimi söyledim” şeklinde konuştu.
Annesinin darp edildiği korku dolu anları yaşayan B.S.K. (8) ise, Hakan İ’nin annesini darp ettiği ve kırılan parfüm şişelerinin üzerinden sürüklediğini ifade etti.