Reklam
Reklam

Vatan Partisi'nden Belenbaşı köylülerine destek: Üretici baş tacı!

İzmir Buca’nın köylerinden Belenbaşı’nda köylüler, 2B statüsüne kavuşan araziler için devletten talep edilen yüksek meblağlara karşı Vatan Partisi İzmir İl Başkanlığı’ndan yardım talebinde bulundu.

Vatan Partisi'nden Belenbaşı köylülerine destek: Üretici baş tacı!
14 Aralık 2020 - 12:37

Vatan Partisi’nden Belenbaşı köylülerine destek: Üretici baş tacı!

İzmir Buca’nın köylerinden Belenbaşı’nda köylüler, 2B statüsüne kavuşan araziler için devletten talep edilen yüksek meblağlara karşı Vatan Partisi İzmir İl Başkanlığı’ndan yardım talebinde bulundu. Geçimini bu arazilerden sağlayan, uzun yıllardır bu topraklarda hak sahibi olmuş köylülerin talebinin ardından Vatan Partisi Merkez Yürütme Kurulu üyesi ve İzmir İl Başkanı Dr. Rifat Mutlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İzmir İl Müdürü Ömer Albayrak ile görüşme gerçekleştirdi. 

“ÜRETİCİ KORUNMALI VE DESTEKLENMELİDİR
 Dr. Rifat Mutlu, görüşmeden sonra yaptığı basın açıklamasında, “Ülkemizin ihtiyacı olan üretim odaklı ekonomi için üretici baş tacı bilinciyle hareket edilmesi gerekmektedir. Refaha ulaşmanın, zenginleşmenin biricik yolu üretmektir. O nedenle üretime odaklanmak önümüzdeki dönemin çözümüdür. Üretimi geliştiren her iş doğrudur. Üretme işi üreticiyle yapılır. O nedenle üretici korunmalı ve desteklenmelidir” diyerek söz edilen uygulamanın Cumhuriyetin ana ilkelerine ters düşeceğini belirtti.
  KÖYLÜNÜN FERYADINA SESSİZ KALINMADI 
Vatan Partisi’nin Ömer Albayrak ile yaptığı görüşme sonucunda, köylülerin feryadı duyularak tebligat yapılan köylülerin kurumlara dilekçe sunması ile sürenin uzatılabileceği söylendi. Konu hakkındaki çıkmazın en kısa sürede tamamen aşılması adına Vatan Partisi İzmir İl Örgütü, sürecin takipçisi olacaklarını duyurdu.  

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum