TFF, Fenerbahçe'yi 'Hizbullah' sloganı yüzünden PDFK'da sevk etti!

Fenerbahçe taraftarı geçtiğimiz günlerde Trabzonspor maçında "Hizbullah'ı mecliste istemiyoruz" diye sloganlar atmışlardı. TFF, Fenerbahçe'yi bu slogan nedeniyle PFDK'ya sevk etti. TTF, Ümraniyespor'un başkanı Tarık Aksar'ın da sosyal medya hesaplarında yaptığı hakemlik yorumlarından dolayı disiplin kuruluna sevkinin sağlandığı bildirildi.

TFF, Fenerbahçe'yi 'Hizbullah' sloganı yüzünden PDFK'da sevk etti!
20 Mayıs 2023 - 13:15

Spor Toto Süper Lig'in 34'ünü hafta maçları tamamlanırken Fenerbahçe ile Trabzonspor derbisinde yaşanan bir olay gündeme bomba gibi düştü. Kadıköy Ülker Stadı'nda oynanan derbi maçında Fenerbahçeli taraftarların “Meclis’te Hizbullah istemiyoruz” şeklinde yaptıkları tezahürat sosyal medyada gündem olmuştu. Taraftarların attığı sloganlar, Fenerbahçe'nin Disiplin Komisyonu'na sevk edilmesine yol açtı.

TFF, Fenerbahçe'yi 'Hizbullah' sloganı yüzünden PDFK'da sevk etti

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Hukuki Danışma Kurulu'ndan yapılan yazılı bildiride, Spor Toto Süper Lig'in 34'ün hafta maçlarında Fenerbahçe'nin Trabzonspor karşısında oynanan maç sırasında taraftarların kötü tezahürat yaratması nedeniyle PFDK'ya sevk edildiği belirtildi.

TARIK AKSAR DA DİSİPLİN KURULUNA SEVK EDİLDİ

 Ümraniyespor kulübü ve kulüp başkanı Tarık Aksal, sosyal medya hesaplarında hakem ve diğer maç görevlileri hakkında yorum yaptığı için disiplin kuruluna sevk edildiği ortaya çıktı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum