Reklam
Reklam
Reklam

Serdar Aksoy'un Avukatı tahliye bekliyoruz dedi

Rüşvet ve irtikap soruşturmasında tutuklanan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy hakim karşısına çıkacak. Duruşma öncesinde konuşan Avukat Bilge Özer, “Tahliye bekliyoruz” dedi.

Serdar Aksoy'un Avukatı tahliye bekliyoruz dedi
06 Temmuz 2021 - 23:25

Serdar Aksoy'un Avukatı tahliye bekliyoruz dedi

İzmir’in Menemen İlçesi’nde yürütülen soruşturma kapsamında rüşvet ve irtikap suçlarından tutuklanarak cezaevine konulan Belediye Başkanı Serdar Aksoy aylar sonra hakim karşısına çıkıyor.

İçişleri Bakanlığı’nın soruşturmanın selameti açısından görevden aldığı Aksoy’un yerine yapılan başkanlık seçiminde AK Partili Aydın Pehlivan başkanvekili olarak seçilmişti.

Başkan Aksoy’un yargılandığı davada ilk duruşma yarın (7 Temmuz) gerçekleştirilecek. Karşıyaka 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek davanın ilk duruşmasına Aksoy da katılacak. Aksoy ile birlikte tutuklu isimlerin de getirileceği dava için gereken önlemlerin de alındığı bildirildi.

Aksoy’un avukatı Bilge Özer yaptığı açıklamada, “Tahliye bekliyoruz” dedi. Özer, “Delillerle ilgili bir önemli durum yok. Hazırlıklarımızı yaptık. 29 madde var ama delillerin toplandığına ilişkin bir şeyler de yok. Henüz şahitler dinlenmedi. Kamu adına gösterilen şahitler arasında ilginç isimler, değişik ilişkiler var. Bunların hepsini mahkeme salonunda açıklayacağız” diye konuştu. 

Reklam
Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum