Reklam
Reklam
Reklam

Serdar Aksoy'dan flaş hamle! Göreve İade Talebinde Bulundu

Geçen yıl Kasım ayında “zimmet ve irtikap” iddiasıyla tutuklanan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılmış ve geçtiğimiz haftalarda görülen duruşmasında adli kontrol şartıyla tahliye edilmişti. Tahliyenin ardından Aksoy’un göreve dönüp dönmeyeceği merak edilirken Aksoy’dan flaş bir hamle geldi. Serdar Aksoy, bizzat kendisi göreve iade talebinde bulundu.

Serdar Aksoy'dan flaş hamle! Göreve İade Talebinde Bulundu
24 Ağustos 2021 - 23:22

Aksoy’un görevden uzaklaştırılmasının ardından belediye kanunu uyarınca Aksoy’un yerine belediye meclisi içinden bir başkan vekili seçilmişti. Meclis içerisinde yapılan seçim ve kura işlemlerinin ardından Başkan Vekilliği koltuğuna AK Partili meclis üyesi Aydın Pehlivan oturmuştu.

Öte yandan; yaklaşık 9 aydır cezaevinde tutuklu bulunan Aksoy, geçtiğimiz haftalarda ilk kez Karşıyaka 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim önüne çıkmış ve mahkeme heyeti Aksoy’un adli kontrol şartıyla tahliye edilmesine hükmetmişti.

Tahliyenin ardından gözler Aksoy’un başkanlık görevine dönüp dönmeyeceğine ve konuya ilişkin atılacak adımlara çevrilirken flaş bir gelişme yaşandı.

Aksoy göreve iade talebi hakkında açıklamalarda bulundu.

İşte Aksoy'un açıklamasının tamamı

31.03.2019 tarihinde halkımızın teveccühü ile seçilmiş olduğum Menemen Belediye Başkanlığı görevimden 23.11.2020 tarihinde tutuklanmam nedeniyle uzaklaştırıldım. Yaklaşık 8 ay haksız yere kaldığım cezaevinden 07.07.2021 tarihinde serbest bırakıldım. İç İşleri Bakanlığına yaptığım başvuru ile birlikte görevime iade edilmem için talepte bulundum. Bunun hukuki bir hak olduğunu belirtmek isterim. Demokrasilerin temel prensibi seçimler ve halkın iradesidir. Bu temel prensip göz önüne alınarak görevime iade edileceğimi düşünüyorum. Tüm kamuoyuna saygılarımla.

Menemen Belediye Başkanı
Serdar Aksoy

 


Reklam
Reklam
Reklam

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Umur Türker
  1 ay önce
  Hadi inşallah
 • Havva Kmenderes
  1 ay önce
  Hayırlısı olsun randevusuz arafigimizda bulduğumuz serdar bey icin hayırlı olsun diyelim nedir ya milletin seçtiğinde randevumu olur belediye başkanını görmek icin telefonla bile olsa arayana donen cevap veren tek başkan serdar aksoydur teşekkür ederim var olsun her zaman değişmesine sempetik bey.