Reklam
Reklam

SAADET KADIN KOLLARI'NDAN SU TASARRUFU ÇAĞRISI

Kuraklık tehlikesine duyarsız kalmayan ve su kullanımında toplumun daha bilinçli hareket etmesini amaçlayan Saadet Partisi Kadın Kolları, "Bir Damla Tasarruf" sloganı bir kampanya başlattı.

SAADET KADIN KOLLARI'NDAN SU TASARRUFU ÇAĞRISI
28 Ocak 2021 - 18:49 - Güncelleme: 28 Ocak 2021 - 18:52

SAADET KADIN KOLLARI'NDAN SU TASARRUFU ÇAĞRISI

Kuraklık tehlikesine duyarsız kalmayan ve su kullanımında toplumun daha bilinçli hareket etmesini amaçlayan Saadet Partisi Kadın Kolları, "Bir Damla Tasarruf" sloganı bir kampanya başlattı. Kampanyanın  ülke çapında farkındalık oluşturmasını hedefleyen Saadet'li kadınlar, su tasarrufunun tüm canlılar için atılacak  çok önemli bir adım olduğunu belirtti. 
'Bir Damla Tasarruf' isimli kampanya ile ilgili açıklama yapan Saadet Partisi İzmir İl Kadın Kolları  Başkanı Fatma Dündar, "Su rezervlerinin giderek azalıyor olması, tüm insanlık için olağanüstü hal ilan  edecek kadar önemli bir meseledir. Su kaynaklarımızın tükeniyor olmasını ve acil alınması gereken tedbirleri  ülke gündemine büyük bir hassasiyetle taşımak istiyoruz. Suyun azalması doğa olayları ile ilgili olduğu kadar,  su tüketiminin bilinçsizliği ve yanlış kullanımı ile de alakalıdır. Tüm yetkili kurumları, STK'ları, vatandaşlarımızı suyu daha bilinçli kullanarak tasarruf etmeye çağırıyoruz. Evimizde, işimizde, kurumlarımızda  yapacağımız bilinçli kullanım, tonlarca suyun kazanımı anlamına gelecektir." ifadelerini kullandı.
Her adımı önemsiyoruz
Bireysel olarak alınacak tedbirlerle ciddi oranda suyun yeniden kazanılacağına dikkat çeken Dündar,  "Sadece elimizi yıkarken, dişimizi fırçalarken bile suyu kapatmak yılda 48 ton su tasarrufu sağlıyor. Bireysel  olarak her evde su tasarrufu adına atılacak olan her adımı önemsiyoruz. 'Bir Damla Tasarruf' kampanyasına destek olan vatandaşlarımızdan, katkılarını yansıtabilmek adına aylık faturalarını karşılaştırmalarını ve bizimle  paylaşmalarını isteyeceğiz. Bilinçsiz tüketim ve kuraklık, ülkemizi su fakiri bir ülke haline getirebilir. Hep  birlikte el ele verip, bilinçli hareket ederek geleceğimizi kurtarabiliriz. Sizler de tasarruf için bir adım atın."  çağrısında bulundu.

Saadet Partisi Menemen Kadın Kolları'da Menemen'de bu çağrıyı yaygınlaştırarak 
tonlarca suyun kazanıma destek olacaklarını bildirdi.Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum