S-400 Füzeleri Ankara'ya Geldi

Rusya'dan alınan S-400 hava savunma füzeleri Ankara'ya geldi.

S-400 Füzeleri Ankara'ya Geldi

Rusya'dan alınan S-400 hava savunma füzeleri Ankara'ya geldi.

12 Temmuz 2019 - 10:47

 

Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklanan bilgiye göre uzun zamandır Türkiye'nin gündemini meşgul eden S-400 hava savunma füzeleri Ankara'ya intikal etti.

Temmuz ayı içerisinde gelmesi beklenen S 400 füzeleri, Ankara'ya geldi. Türkiye genelinde nerelere konuşlanacağı ise henüz belli değil. S-400 füzelerinin teslimatının bir ay içerisinde tamamlanacağı iddia edildi.

Türkiye’nin hava ve füze savunma ihtiyacının karşılanmasına yönelik tedarik edilen S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin birinci grup malzemelerinin Mürted Hava Meydanı / Ankara’ya intikali 12 Temmuz 2019 tarihinden itibaren başladı.'

 

 

İLGİLİ MAKAMLARIN BELİRLEYECEĞİ ŞEKİLDE KULLANIMA BAŞLAYACAKTIR'


Savunma Sanayii Başkanlığı da konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı;


Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi Projesi kapsamında Başkanlığımız ile Rosoboronexport/Rusya Federasyonu arasında imzalanmış olan sözleşme kapsamında S-400 sistemi teslimatının ilk aşaması bugün Ankara’ya inen ilk uçakla başlatılmıştır. Sisteme ait parçaların teslimatlarına önümüzdeki günlerde devam edilecek, sistem bütünüyle hazır olduktan sonra ilgili makamların belirleyeceği şekilde kullanımına başlanacaktır.


YORUMLAR

  • 0 Yorum