Reklam
Reklam

Pazarcı Esnafı Menemen Belediyesi Önünde Eylem Yaptı

Menemen'de yenilenenmek üzere ihaleye çıkan Pazaryerin'de tehgahları olan pazarcılara Belediye'den gönderilen mesaj üzerine dün Menemen Belediyesi Önünde Eylem düzenlediler. Tezgah parası vermeyeceklerini gerekirse tezgah açmayacaklarını söylediler.

Pazarcı Esnafı Menemen Belediyesi Önünde Eylem Yaptı
12 Temmuz 2019 - 11:40 - Güncelleme: 21 Aralık 2020 - 23:07

Menemen’de Pazarcı Esnafı İsyanda


Menemen’de pazarcı esnafı, yeni yapılan Pazar yeri için tezgah parası istendiği için isyan etti. Dün sabah 09.00’da toplanan esnaflar belediyeye yürüyüş düzenlediler.

Menemen Belediyesine vardıklarında Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ile görüşmek istediler. Telefonlarına Belediye tarafından gönderilen mesaj üzerine, yürüyüş düzenleyen esnaf bizlere para alınmayacak diye sözler verildi şimdi telefonlarımıza mesaj geliyor 15 bin TL isteniyor diyerek tepkilerini gösterdiler.Pazar esnafından dernek başkanları sonrasında Başkan Serdar Aksoy ile makamında görüşme yaptılar ve Belediye düğün salonunda toplantıya geçtiler. Toplantıda konuşan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy,  Pazaryeri ihalesinin usulsüz olduğuna vurgu yaparak “ 17 milyon liralık bir ihale var. Bu ihalenin karşılığı sadece kaba inşaat bu usulsüzdür” dedi. Pazarcılara farklı seçenek sanan başkan sonrasında ihalenin iptaline karar verdi.  Haberin devamı video’da.

 


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum