Reklam

Nihat Zeybekçi ve Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli Menemen'de çiftçilerle buluştu

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Ak Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekçi, Menemen’de Ak Parti Menemen İlçe Teşkilatı ve Menemen Mhp Yönetiminin düzenlemiş olduğu Cumhur İttifakı toplantı yemeğinde buluştu.

Nihat Zeybekçi ve Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli Menemen'de çiftçilerle buluştu

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Ak Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekçi, Menemen’de Ak Parti Menemen İlçe Teşkilatı ve Menemen Mhp Yönetiminin düzenlemiş olduğu Cumhur İttifakı toplantı yemeğinde buluştu.

Nihat Zeybekçi ve Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli Menemen'de çiftçilerle buluştu
09 Şubat 2019 - 01:33

Nihat Zeybekçi ve Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli Menemen'de çiftçilerle buluştuTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Ak Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekçi, Menemen’de Ak Parti Menemen İlçe Teşkilatı ve Menemen Mhp Yönetiminin düzenlemiş olduğu Cumhur İttifakı toplantı yemeğinde buluştu.
‪Bakan Pakdemirli, İzmir programı kapsamında, Menemen’e ziyarette bulundu. Ak Parti Menemen Belediye Başkan Adayı Durmaz Bayraktar’ın “bölgede iyi işler yapacağını, Menemen’de köklü değişimlere imza atağına inandığını” belirterek desteklerini sürdürdüğünü belirtti.

İzmir’in güzel bir kent olduğundan bahseden Pakdemirli, şehrin yerel yönetimler bakımından hizmet alamadığını, gerekli yatırımların yapılmadığını ve geri kaldığını ifade etti.
İzmir Sadece belli bir yaşın üzerindeki insanların oturabileceği bir şehir olmaktan çıkmalıdır. Çocuğuyla genciyle yaşlısıyla mutlu yaşanabilecek güzel bir şehir olmalıdır.
 
Seferberlik" 
Nihat Zeybekci, Menemen’de AK Parti ve MHP ilçe teşkilatı tarafından organize edilen, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, sanayiciler, muhtarlar ve vatandaşların katıldığı toplantıda şunları söyledi: “İzmir’in kaybolan yıllarını geri kazandırma, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyet hedefine taşıma amacıyla aday oldum. Hep aynı şeyi yapıp da farklı sonuç beklenir mi? Tabiat kuralına aykırı. Zaman kaybetmemek için oyunuzu İzmir’e, geleceğinize verin.” “10 numara İzmir” sloganıyla tanıttığı projelerin İzmir’i geleceğe taşıyacağını ifade eden Zeybekci, İzmirlilere bu konuda söz verdiğini 1 Nisan’dan itibaren sözünü yerine getirmek için adeta seferberlik ilan ederek çalışmalara başlayacağını söyledi. 
 

“Türkiye Tarımda Birincidir “


Tarımsal hasılada Türkiye’nin iyi ve gelecek vaat eden bir konumda olduğunu ifade eden Pakdemirli, “ Türkiye tarımsal hasılada dünyada 7. Avrupa’da ise 1. Sırada. Bu başarı siz değerli üreticilerimizin başarısıdır. Sizler akıllı olduğunu, arazilerinizi doğru değerlendirdiğiniz için şuan Türkiye tarımda birinci sıradadır” diye konuştu.
“Ak Parti çiftçisine, köylüsüne ve ekonomiye değer veriyor” diyen Pakdemirli, konuşmasına şöyle devam etti:
“Biliyoruz ki bu dövizin fırlaması tarımı etkiledi, geliş maliyetleri arttı. Fiyatları nasıl geri çekebileceğimiz konusunda, oturduk dedik ki, Tarım Kredi Kooperatifimiz fiyatlarını geri çekerse diğerleri de çekiyor. Onlarda herhangi bir kar gözetmeksizin çiftçimizi köylümüzü rahatlatabilmek için her türlü emeklerini ortaya koydular. Zarar noktasına gelmeden gübreye indirim yaptılar”
Bakan Pakdemirli, yapılan çalışmaların, çiftçinin ve köylünün cebinden az para çıkacak şekilde yapıldığını, aile işletmelerinin büyük önemi olduğunu kendilerinin de büyük önem verdiklerini anlattı.
 

“ Menemen’e Özel Projeler “


Bakan Pakdemirli, Menemen ilçesine verilen destekleri sıraladı. “Menemen ilçesine son 16 yılda 360 milyon lira tarım ve hayvancılık alanında hibe vermişiz. Tarımsal hasılamızdan 1 milyar 44 milyona gelmiş ve üç buçuk misli artmış. Genç çiftçi projesiyle 500 bin, kırsal kalkınma hibeleri 10 milyon lira, büyük baş hayvan adedimizde yüzde 50 artışla 17 bin başa, küçükbaş adedimizde yüzde 50 artışla 64 bin başa, süt üretimimiz de yüzde 40 artışla 43 bin tona gelmiş. Orman ve su alanlarında 30 milyon lira yatırım yapılmış 3630 dekar alan sulamaya açılmış. 180 aileye 2 milyon lira kredi vermişiz" dedi.
 

Bekir Pakdemirli İzmir Menemen’de tarım, hayvancılık ve orman sektörü ile ilgili müjdelerini açıkladı.

"Gelirken elimiz boş gelemedik"
“1400 Dekar sahaya su verecek olan Bozalan Barajı’nı bu yıl içinde bitireceğiz. 1 adet sebze yetiştirme ve muhafaza entegre tesisi Menemen’imize hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Konuşmasına devam eden Pakdemirli,  "Bakırçay havzasına pamuk borsası kuracağız ve pamuk destek birimleri artması konusunda çalışma yapacağız. Menemen tuzçullu projesi, proje alanı 400 bin dekar proje maliyeti 285 milyon lira 1 ocakta başladık. 
Hasanlar köyünde 2500 adet zeytin aşılaması yapılarak ücretsiz olarak 49 yıllığına köylülerimize dağıtacağız. Çukurköy’de ve Süleymanlı’da 500 bin TL kredi vereceğiz. Menemenle ilgili birçok projemiz olacak bunlarıda yakın zamanda peyder pey açıklayacağız. Menemenimize hayırlı uğurlu olsun. Yağışlar nedeni ile zarar gören çiftçilerimiz var, zararların karşılanması konusunda sayın Cumhurbaşkanımız çok hassas davrandılar, üretimin devam etmesi için, 1 temmuzdan itibaren bu güne kadar olan afet zararlarının bir kısmı, çiftçilerimizin yaralarının sarılması adına sigorta yaptırmamış olsalar dahi destek olacağız.

Güncelleniyor...

 YORUMLAR

  • 0 Yorum