Reklam
Reklam

MSÜ 2.Seçim Aşaması İçin Gerekli Evraklar Nelerdir

Milli Savunma Üniversitesine giriş sınav sonuçları 13 Haziranda açıklanmıştı. Şimdi sıra 2.aşamaya geldi. Adayların eksik evrakla gelmemeleri gerekiyor.

MSÜ 2.Seçim Aşaması İçin Gerekli Evraklar Nelerdir
19 Haziran 2019 - 03:01 - Güncelleme: 20 Haziran 2019 - 03:15

                   Milli Savunma Üniversitesine girebilmek için yapılan sınavın sonucu 13 Haziran günü açıklanmıştı.Dereceye girmeyi başaran adaylar, evrak tamamlamak için telaşa girdiler. 13 Haziranda açıklanan MSÜ sonuçlarından sonra, 24 Haziran-26 Temmuz tarihleri arasında 2.aşamaya geçilecek. Bu aşamada ise adaylar genel olarak değerlendirme altına alınacak. Adayların 2. aşama için bazı evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlaması gerekiyor. 

                         MSÜ 2.Aşama Gerekli Olan Evraklar

1. Nüfus cüzdanı ve fotokopisi.

2. Diploma veya geçici mezuniyet belgesi.

3. MSÜ-2019 Sınav Sonuç Belgesi.

4. Adayların E-devlet şifreleri ile birlikte gelmeleri önem arz etmektedir.

5. Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için;

a. Adayların spor yapmasında sakınca olmadığını gösteren "Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporu" (Aile hekimi, Toplum Sağlığı Merkezi, SGK ile anlaşmalı Tıp Merkezleri ve Polikliniklerden) ile sınava gelmesi gerekmektedir. Bu raporu olmayan adaylar Fiziki Yeterlilik Testine katılamayacaktır.Yukarıda verilen evraklar eksiksiz bir şekilde hazırlanarak, MSÜ 2.Aşaması için adaylar hazır olabilir. Dikkat çeken evraklar arasında, " Sağlık Raporu " yer alıyor. Aile Hekimlerinden alınabilecek Sağlık raporuyla beraber, olumlu sonucun olması gerekiyor. Aksi taktirde adaylar son aşamaya maalesef katılamayacaklar. Verilen tarihlerden önce tüm evrakların hazırlanmasıyla beraber, eksik kalan kısımlarında yine hızlı ve tam teşekküllü olarak ayarlanmasında büyük fayda var. Diplama veya diplomasını henüz okullardan alamayanlar geçici mezuniyet belgesi çıkartmaları gerekiyor. Milli Savunma Üniversitesi son aşamasında, adaylar kesin bir şekilde bu evrakları hazırlayarak,artık verilen tarihler arasında sınavlara katılmalarında fayda var. 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum