Reklam
Reklam

MS Platformun'da Çok Güzel İşler Yapılıyor

Türkiye MS Derneği altında, Karadeniz MS Derneği,İzmir MS Derneği ve Adana MS Derneği güç birliği yaparak,hastalık hakkında insanları daha hızlı bilinçlendirme çalışmalarına ortak çözümler bulmak için karar aldılar.

MS Platformun'da Çok Güzel İşler Yapılıyor
28 Mayıs 2019 - 15:30
            MS hastalığı olarak geçen, " Merkezi Sinir Sistemi Hastalığı " anlamına gelen bu hastalık için, " Türkiye MS Derneği " çok güzel bir işe imzasını atıyor. İnsanların bilinçlenmesi ve hastalığa kesin odaklı çözümler bulmaları için güç birliği yapılıyor. Katılanlar ise, İzmir MS Derneği, Karadeniz MS Derneği ve Adana MS Derneği oldu. Üç derneğin bir araya gelerek güç birliği yapması üzerine,MS hastalığının yanlış anlaşılan noktalarına değinilerek,insanların daha erken teşhis için önlem almaları sağlanıyor.                                 MS Hastalığı İçin Bilinçlendirme Çalışmaları

MS hastalığına yönelik üç derneğin birleşmesiyle beraber, " Youtube,İnstagram, Facebook " kanallarında bilinçlendirme videoları yapılacak. Uzman Doktorlar bir araya gelerek, daha önce " Merkezi Sinirlerinde " hastalık görülen kişilerin tedavi süreçleri de ele alınacak. Hastalığa yakalananlara bir bakıma moral verilecek. Çünkü, eğer bilinçli olunursa kısa sürede hastalığın atılacağı belirtiliyor. Türkiye MS Derneği bu konuda çok verimli çalışmalarının olacağının sinyallerini verdi. İzmir MS Derneği proje bazlı olarak, Uzman Doktorlarla beraber İzmir bölgesinde insanların MS hastalığı hakkında bilinçlenmelerini sağlayacak.Daha önce MS hastalığını duymayanların sayısı çok fazla. Üç MS Derneği güç birliği yaptıktan sonra,ne kadar kısa sürede insanlara ulaşılırsa,o kadar fazla hastalığın sayısında azalma olacağının düşüncesinde. İşte çalışmalarının çoğunluğu bu yönde olacak. İlerleyen günlerde özellikle " Youtube " üzerinde kaliteli içeriklerin yayınlanarak,MS hastalığını merak ederek araştıranlara hızlı bir şekilde bilgiler verilecek. 
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum