Reklam
Reklam

Menemen Kaymakamı Fatih Yılmaz pazar yerlerini denetledi

İçişleri Bakanlığı'nca açıklanan genelgeyle cumartesi günü açılan pazar yerlerini Menemen Kaymakamı Fatih Yılmaz denetledi.

Menemen Kaymakamı Fatih Yılmaz pazar yerlerini denetledi
08 Mayıs 2021 - 17:42 - Güncelleme: 08 Mayıs 2021 - 18:15

Menemen Kaymakamı Fatih Yılmaz pazar yerlerini denetledi

İçişleri Bakanlığı'nca ülke genelinde uygulanan tam kapanma sürecinde, cumartesi günü 10.00 - 17.00 saatlerinde semt pazarlarının kurulabileceği açıklanmasının ardından Menemen'de yaş sebze, meyve ile fide satışı yapan pazar yeri koronavirüs tedbirleriyle açıldı. Pazar yerinde koronavirüs önlemlerine yönelik alınan tedbirleri denetleyen Menemen Kaymakamı Fatih Yılmaz, maske, sosyal mesafe ve hijyen kullarına uyulması için çağrıda bulundu. Denetlemeye Menemen Kaymakamı Fatih Yılmaz’ın yanı sıra Menemen İlçe Jandarma Komutanı Atilla Vurganer, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Sevinç, Menemen Zabıta Müdürü Şahsettin Akdemir ve Menemen Pazarcılar Derneği Başkanı Ahmet Altay katıldı. Çarşı merkezinde bulunan Perşembe pazar yeri, İsmet İnönü mahallesindeki pazar yeri ve Asarlık bölgesindeki pazar yerleri denetlendi.

Pazar yerlerinde oluşabilecek yoğunluğu önlemek amacıyla Menemen Belediyesi Zabıta Ekipleri ile Emniyet Ekipleri kontrollü girişlere izin verirken vatandaşlar HES kodu sorgulamasının ardından Pazar yerine alındı. Tezgahlar arasında en az 3 metre mesafe kuralı uygulandı. Pazar yeri girişinde hijyen için el dezenfektan üniteleri bulunduruldu. Zabıta Ekipleri sık sık yaptığı anonslarla vatandaşlara maske ve mesafe hatırlatması yaptı.

Vatandaşlarımız kurallara uyuyor

Kaymakam Yılmaz Vatandaşların kurallara uyduğunu ifade ederek, “Bugün hükümetimizin, İçişleri Bakanlığımızın genelgesiyle tüm Türkiye genelinde cumartesi günü sabah saat 10:00 akşam saat 17.00 aralığında tüm pazarların açılmasıyla ilgili emir menemen ilçemize de bildirildi. Bununla ilgili gerekli tedbir ve toplantılarımızı arkadaşlarımız ile birkaç gün öncesinden yapmıştık. Bugün itibariyle de sahada bizzat tarafım ve ilgili arkadaşlarca gezilerek durumun yerinde incelenmesini gerçekleştiriyoruz. Genel itibariyle vatandaşlarımız kurallara uyuyor. En büyük pazarımız olan Perşembe pazarında diğer normal günlere göre kalabalıkta %70’e varan düşme var pazardaki esnafımız %30 kapasiteyle işlerini icra ediyorlar. Aşırı bir yoğunluk yok. Bayram öncesi uzun süredir dışarı çıkmayan vatandaşlarımız bu fırsatı değerlendirme adına pazar ihtiyaçlarını gideriyorlar. Şuan için bir sıkıntı, ihlal yok. Saat 17.00 itibariyle de pazarlar toplanıp alışveriş son bulacak. Kuralları ihlal etmeyen vatandaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyoruz ”dedi. 


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum