Reklam
Reklam

Menemen'in Fiber İnternet Macerası Başlıyor

Menemen'in birçok bölgesinde bulunmayan Fiber İnternet altyapısı 3 ay içerisinde yenilenmeye başlıyor.

Menemen'in Fiber İnternet Macerası Başlıyor
08 Nisan 2021 - 19:09 - Güncelleme: 08 Nisan 2021 - 19:25

Menemen baştan aşağı fiber!

Menemen’de yeni yapılaşmanın yoğun olduğu bölgeler haricinde internet altyapısı eski olduğundan dolayı düşük internet hızına sahip.  11 Mart'ta ilk corona virüsü vakasının açıklanmasıyla birlikte Türkiye eve kapandı. Birçok şirket halen evden çalışma sistemine devam ediyor. Aynı zamanda eğitimin de Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden evden verilmeye başlaması Türkiye'nin internet altyapısı üzerinde ciddi bir yük oluşturuyor. Evinde yeterli hızda internet bağlantısı olmayan veliler özellikle kendileri de evden çalışıyorsa birçok teknik aksaklıkla boğuşuyor. İnternet altyapısıyla ilgili şikayetler pandemi sonrasında da öncesinde olduğu gibi say say bitmiyor.


Hırsızlıklar Başa Bela!

İlçemiz Menemen ise bu sorunda çok yakında geride bırakacak. Menemen’in internet altyapısı 3 ay içerisinde yenilenmeye başlayacak. Yenileme çalışmaları özellikle Fiber altyapıya sahip olmayan bölgelerde yapılacak. Türk Telekom tüm ilçeyi Fiber Kablolarla baştan aşağı yenileyecek.  Görüştüğümüz Türk Telekom yetkilileri Menemen ile ilgili fiber altyapı projeleri onaylandığını, 3 ay içerisinde çalışmaların başlayıp her bölgeye fiber altyapıyı getireceklerini söyledi. Hırsızlıklardan şikayetçi olan yetkililer, özellikle Asarlık bölgesinde kablo hırsızlığı çok fazla oluyor. Bu konuda Menemen ilçe Emniyeti daha hassas davranıp bir önlem almalı ki Menemen’de altyapısız bölge kalmasın dedi.
Tüm bölgelerde internet erişimi sağlamak bazen mümkün olmuyor. Alt yapı sorgulaması işlemlerinin ne işe yaradığını bilmeyen birçok insan bulunuyor. İnternet bağlatmak isteyen bir kişi, alt yapı sorgulaması yaparak bölgenin internete uygun olup olmadığını öğrenebiliyor.

İnternet alt yapı sorgulama işlemlerini adresinize göre yapmalısınız. Her bölgede oluşan internet sağlayıcıları farklılık gösterebilir. Sistemden faydalanmak için https://kapsamaharitasi.turktelekom.com.tr/ sitesine giriş yapabilirsiniz. Bu sitede yer alan bilgileri doldurarak, internet sonuçlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede internete uygun olup olmadığını öğrenebilir ve uygun olması halinde başvurularınızı yapabilirsiniz. Yine aynı adresten altyapınızın fiber internette dönüp dönmediğini sorgulayıp hızlı internet başvurusu yapabilirsiniz.
Reklam
Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • menemen Ismet inonu mahallesi zambak sokak sakinleri
    3 ay önce
    INTERNET ALT YAPILARI,MAKSIMUM 3 AY ICERISINDEMI OLUSUR YOKSA.3.AYDAN SONRAYA KALIRMI