Reklam
Reklam
Reklam

Menemen'i hizmet için geziyorlar

Menemen’e kısa bir süre önce atanan Kaymakam Fatih Yılmaz ile birlikte Menemen Cumhuriyet Başsavcısı Uğur Gündoğdu, köyler başta olmak üzere, ilçenin her mahallesini gezerek hem vatandaşın sorunları dinliyor, hem de ilçeyi denetleyerek yapılması gerekenleri icra ediyorlar. ​​​​​​​

Menemen'i hizmet için geziyorlar
31 Ocak 2021 - 20:28

Menemen Kaymakamı Fatih Yılmaz ve Menemen Cumhuriyet Başsavcısı Uğur Gündoğdu Menemen'i hizmet için geziyor

Köylü vatandaşlarla sık sık bir araya gelerek sorunlarını dinleyen Kaymakam Fatih Yılmaz, son olarak Menemen Cumhuriyet Başsavcısı Uğur Gündoğdu, Kızılay Menemen Şubesi Başkanı Serkan Orun ve ekibi, İlçe Sağlık Müdürlüğü denetleme ekibinden Cevat Maral ile birlikte Haykıran köyünü ziyaret ettiler. Köy muhtarı ve azaları tarafından karşılanarak köyleri hakkında bilgi vererek köyün sorunları hakkında kendilerinden istekleri dile getirdiler.

Menemen Kaymakamı Fatih Yılmaz, Gediz Nehrinin kirliliği hakkında bilgi verdi. Yılmaz, “ göreve ilk geldiğim zaman diliminde detaylı bir şekilde incelediğim ve birçok not alarak çalışmalar yaptığım konu Gediz Nehrinin kirliliğidir. Arıtma tesisi eksikliği ve atık su sorunundan kaynaklı kirlenen Gediz nehrinin bir an önce eski haline dönmesi elzemdir. Menemen ovasının sulanması sonucu yetişen ürünlerden hepimiz yemekteyiz, bu hepimizin ortak sorunu. Yaptığım araştırmalar sonucunda son yıllarda Türkiye genelinde bu tarz kirliliğin önüne geçmek adına yapılan çalışmaların hız kazandığını görmekteyim. Bu konuda da çalışmalarımız var ve çözümü için adımlar atacağız” dedi.

Tarım arazileri üzerine ve çevresine yapılan izinsiz yapılardan rahatsız olduklarını dile getiren vatandaşların görüşü üzerine Kaymakam Fatih Yılmaz ve Başsavcı Uğur Gündoğdu, ilçe genelinde inceleme ve denetlemelerini sıklaştırdıklarını ve bu yapılaşmaların önüne geçeceklerini dile getirdiler. Yılmaz, “ Ziyaretlerimizin başlıca sebepleri sizlerle bir araya gelerek rahatsızlıklarınızı, istek ve önerilerinizi dinlemektir. Bu kadar verimli toprakları ekip dikmek yerine yapılaştırarak yok etmek ülkenin geleceğini yok etmektir. Sizler bu şikâyetlerini bizlere bildirdiğiniz sürece bizde gereken tüm çalışmalarımızı yaparak bunların önüne geçeceğiz” dedi.

Menemen Cumhuriyet Başsavcısı Uğur Gündoğdu’da geçmişte görev aldığı bölgelerde hem su kaynaklarına fabrikaların izinsiz atık bırakması hem de imarsız yapılaşmalar ile mücadele ettiği hakkında bilgi verdi. Gündoğdu, “ İlçemiz gerçekleşen her olumsuz vaka ile mücadele ediyoruz. Tarım arazileri üzerine uygulanan izinsiz yapılaşma ile ilgili çalışmalarımız var. Sizlerin huzur ve güvenliği bizler için asli bir görevdir. Ülkemizin her bir köşesi her bir doğal varlığı korumakta görevimizdir. Yeter ki sizler sorunları bizlere bildirin. Geçmişte örneklerini yaşadık yaşamaya da devam edeceğiz. Görev yaptığım bir bölgede bir fabrikanın akşam saatlerinde sulama kanalına gizlice zehirli atık bıraktığını tespit etmiştik. Bir süre takibini yaptıktan sonra gerekli operasyonu düzenleyerek suçüstü yaptık ve gördük ki tarım arazilerini sulayan su kanalına son derece zehirli atık bırakıyorlarmış. Bu normal bir durum değil ve göz göre göre insanları zehirliyor, doğayı katlediyorlar" dedi.

Haykıran Köyü Muhtarı Sıtkı Şen ile birlikte köydeki okulları ve camiyi ziyaret ettiler. Muhtar Sıtkı Şen ve köyde yaşayan vatandaşlar yıkıntı vaziyette olan bir okul yerinin köye faydalı olabilecek projeyle köye kazandırılmasını talebini ilettiler.

Köylerin oluşabilecek sorunları gidermek için ziyaretlere ara vermeden devam edeceklerini söyleyen Kaymakam Yılmaz, eksiklikleri birebir halkımız ile bir araya gelerek sohbet etmeden öğrenmemiz çok mümkün olmuyor. O yüzden her fırsatta ilçemizdeki köyleri ve mahalleleri sık sık gezip denetliyoruz şeklinde konuştu.

Yapılan bu ziyaretten dolayı son derece memnun olduğunu dile getiren Muhtar Sıtkı Şen, “ Menemen Kaymakamımız Sayın Fatih Yılmaz ve Menemen Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Uğur Gündoğdu köyümüzü ziyaret etmişlerdir. Köyümüze yapmış oldukları ziyaretlerinden dolayı kendilerine Haykıran köylümüz adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

 
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum