Reklam
Reklam
Reklam

Menemen'de yangın paniği

İzmir'in Menemen ilçesinde bulunan makilik alanda yangın çıktı. Yangına ekipler tarafından havadan ve karadan müdahale edilerek söndürüldü.

Menemen'de yangın paniği
10 Ağustos 2021 - 21:45 - Güncelleme: 10 Ağustos 2021 - 21:55
 Yangın henüz belirlenemeyen nedenle ilçeye bağlı Yanıkköy mevkiinde bulunan makilik alanda meydana geldi. Rüzgarın etkisiyle kısa sürede Doğaköy bölgesine ulaşan yangın yerleşim yerlerini tehdit etti. İhbarın ardından alevlere havadan ve karadan müdahale başlatılırken, İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 3 helikopter ve 2 arazözün 11 orman aracı ve 8 itfaiye bölgeye intikal ettirildiği öğrenildi. Ekipler yangına müdahale ederek kısa süre içerisinde kontrol altına aldı.

Yangın haberini alarak bölgeye gelen Menemen Belediye Başkan Vekili Pehlivan, "Saat 15.00 civarlarında Yanıkköy’deki makilik alanda başlayan yangın, Doğaköy’e doğru sıçradı. Orman Teşkilatımız, İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerimiz, belediye ekiplerimiz ve helikopterin havadan ve yerden müdahalesi ile yangın saat 17.00 civarlarında kontrol altına alındı. Belediyemize ait 2 arazöz de yangına müdahale etti. Şu an soğutma çalışmalarımız başladı. Devletimizin bütün imkanlarıyla söndürülen yangında, herhangi bir can ve mal kaybımız söz konusu değildir. Yangını söndürmek için canla başla mücadele eden herkese teşekkürlerimi iletiyorum. Bütün hemşehrilerimize geçmiş olsun. Rabbim bir daha böyle acıları yaşatmasın" dedi.
 
Reklam
Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum