MENEMEN'DE TARİHİN EN KAPSAMLI YOL ÇALIŞMASI BAŞLADI

Menemen Belediyesi tarihinin en geniş kapsamlı yol çalışması için harekete geçti.

MENEMEN'DE TARİHİN EN KAPSAMLI YOL ÇALIŞMASI BAŞLADI
01 Ağustos 2023 - 16:18

 MENEMEN’DE TARİHİN EN KAPSAMLI YOL ÇALIŞMASI BAŞLADI

Menemen Belediyesi tarihinin en geniş kapsamlı yol çalışması için harekete geçti.  Sosyal medya hesaplarından yayınladığı videoyla ilçe genelinde çok geniş kapsamlı yol seferberliği başlattıklarını açıklayan Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “Hemşehrilerimiz konforlu yollarda birbirine kolayca ulaşsın diye, Menemenimize ve sizlere yakışsın diye, ilçemiz de yaşam kalitesi artsın diye, Menemenimizin giriş ve çıkışlarından köylerine, merkezinden-sokak aralarına kadar, 500 bin metrekare sıcak asfalt, 500 bin metrekare de parke ve bordür olmak üzere toplamda 1 milyon metrekarelik alanı kapsayan Menemen tarihimizin en geniş kapsamlı yol çalışmasına başlıyoruz.  “Yol medeniyettir” diyoruz ve tarihin en kapsamlı yol çalışması için harekete geçiyoruz. İlçemizi geliştirip güzelleştirerek geleceğe taşımak için alt ve üst yapıları hızlı bir şekilde tamamlayacağız. Menemen ve hemşehrilerimizin yaşam kalitesini artırarak Menemen’i modern kent seviyesine çıkaracağız. Şimdiden hayırlı olsun” dedi. 

TOPLAM DA 1 MİLYON METREKARE YOL

Menemen Belediye Başkan Vekilliği görevine gelmesiyle birlikte ilçede birçok ilklere imza atan Aydın Pehlivan, ilçede yol seferberliği başlattı. Yapılan planlama ile birçok alanda yeni yol ve sokak çalışması yapılırken, kullanım sonrası aşınan birçok yolun da tamiratı, bakım ve onarımı da gerçekleştirilecek. İlçenin giriş ve çıkışından, köylerine, merkezinden sokak aralarına kadar ihtiyaç duyulan tüm alanlara girilecek olan çalışmalarda 500 bin metrekare sıcak asfalt, 500 bin metrekare parke ve bordür olmak üzere toplamda 1 milyon metrekare yol yapımı gerçekleştirilecek.
 

“MENEMEN’İ GELECEĞE TAŞIYORUZ”

Menemen’in 6 bin yıllık geçmişe sahip olduğunu sözlerine ekleyen Pehlivan, açıklamalarına şöyle devam etti: “Yol medeniyettir. Yol, insanlığın tarih boyunca, taşınarak ve tanışarak bilimin, sanatın ve kültürün aktarımını gerçekleştirerek gelişimini sağlamıştır. Tarihten bugüne silinmeyecek izler bırakan tüm medeniyetlere dönüp baktığımızda gördüğümüz ortak özellik; sahip oldukları, kurdukları ve korudukları yollardır. Biz de bu sebeple, İpek Yolu’nun güzergâhında olan, tarihten aldığı güçle günümüzde varlığını sürdüren nadide ilçemiz Menemen’i geliştirip güzelleştirerek geleceğe taşımak için “Yol Seferberliği” başlatıyoruz. Aynı anda birçok bölgede çalışmalarımız başladı. Tüm alt yapı ve üst yapı çalışmalarını sırasıyla tamamlayacağız. Bu çalışmalar sırasında hemşehrilerimizin verdiği destek için, Belediye personeli kardeşlerime de çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum.” 

“MENEMEN HERŞEYİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR”

Yayınladığı video da güvenli ve konforlu yolların, bir toplumun gelişimi ve refahı için temel altyapı unsurlarından biri olduğuna dikkati çeken Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, sözlerini şöyle tamamladı; “Hemşehrilerimiz konforlu yollarda birbirine kolayca ulaşsın diye, Menemenimize ve sizlere yakışsın diye, İlçemiz de yaşam kalitesi artsın diye, Menemenimizin giriş ve çıkışlarından köylerine, merkezinden-sokak aralarına kadar, 500 bin metrekare sıcak asfalt, 500 bin metrekare de parke ve bordür olmak üzere toplamda 1 Milyon metrekarelik alanı kapsayan Menemen tarihimizin en geniş kapsamlı yol çalışmasına başlıyoruz. Bizim için, yol kavuşma, yol kazanç, yol kalite, yol kolaylık demektir. Bu yol seferberliği ile güzelleşen cadde ve sokaklarımızın, daha yaşanabilir, daha konforlu, daha modern, daha güvenli ve refah bir geleceğe çıkması en büyük isteğimiz. Çünkü siz kıymetli hemşehrilerim her şeyin en iyisine layık. Birlikte başlayıp, birlikte başaracağız. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum