Reklam
Reklam
Reklam

Menemen'de kriz çözüldü: 660 işçi işbaşı yaptı!

Menemen Belediyesi’nin iştiraki olan Meta-Su ve Menaş şirketlerinin yeni başkanvekişli Aydın Pehlivan’a devrinin yapılamaması sebebiyle 660 işçi işbaşı yapamamıştı. Menemen Ticaret Sicil Müdürlüğü’nün şirket devri konusundaki ret kararını mahkemeye taşıyan belediyeye olumlu yanıt geldi. Müdürlüğün kararını reddeden mahkeme, ret işleminin iptaline ve temsilci değişikliğinin tesciline karar verince işçiler işbaşı yaptı, kriz son buldu.

19 Şubat 2021 - 13:25 - Güncelleme: 19 Şubat 2021 - 13:28

Menemen Belediyesi Başkanvekili Seçimi sonrası belediyeni iştiraki olan Meta-Su ve Menaş şirketlerinde çalışan 660 işçinin “devir yetkisi” sebebiyle işbaşı yapamamaları eylemlere yol açmıştı. İşçilerin bir bölümünün geçmişe dönük maaşlarının yatırılmasına karşın işbaşı yapmalarının önündeki sorunun çözümü için gözler Karşıyaka Asliye Ticaret Mahkemesi’ndeydi.

Mahkeme aldığı kararla Belediye başkan vekili Aydın Pehlivan'ın Meta-Su İnşaat Taşımacılık Unlu Mamuller Turizm Sanayi ve Ticaret LTD ŞTİ'ye temsilci olarak atanması için yapmış olduğu başvuru Menemen Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından reddedilmişti. Menemen Belediyesi'nce, ticaret sicil memurluğunun işlemine karşı Karşıyaka Asliye Ticaret Mahkemesince dava açılmıştı. Mahkeme verdiği kararla Ticaret Sicil Müdürlüğü'nün ret işleminin iptaline ve temsilci değişikliğinin tesciline karar verdi.

Alınan karar günlerdir eylem yapan işçileri sevince boğdu. İşçilerin işbaşı yapması yönündeki engel kalktı ve çalışanlar belediyeye girerek işbaşı yaptı.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum