Menemen'de Kötü Koku Yayan Balık Yeri Mühürlendi

İzmir Menemen'de ruhsatsız bir şekilde işletilen ve etrafa kötü koku yayan balık işletme yeri,insanların da şikayeti üzerinde mühürlendi.

Menemen'de Kötü Koku Yayan Balık Yeri Mühürlendi
31 Mayıs 2019 - 16:49 - Güncelleme: 31 Mayıs 2019 - 19:29

                    Menemen'e 6 kilometre uzaklıkta yer alan, 294 nüfuslu Musabey Mahallesin'de bulunan balık işletme yeri mühürlendi. İnsanların kokudan dolayı çok rahatsız oldukları, aynı zamanda hastalık ve bakteri üretmesinden dolayı şikayetci olmaları üzerine mühürlendi. Yapılan araştırmalarda balık işletme yerinin ruhsatsız olduğuda öğrenildi. Sıcaklıklıkların artmasıyla beraber daha çok koku veren işletme yerinde Belediye ekipleri hemen işletme başlattı. Zabıtalarında bölgeye gelerek inceleme yapmasının ardından,insan sağlığını kesin olarak tehlikeye atma nedenlerinden mühürlenme kararı alındı.

                                    Şikayet Üzerine Anında Mühürlendi

Menemen Belediye Başkaı Serdar Aksoy, gelen şikayetler üzerine harekete geçerek, kendiside bölgede inceleme yaptı. İnsanların şikayetleri arttırması üzerine Aksoy, " İnsan sağlığını etkileyen ve çevreye çok kötü koku veren işletmede hemen inceleme yaptık. Sonrasında şikayetimi sunduk ve hemen ertesi günü bu işletme kapandı. Bir daha asla açılmamak üzere. Menemen ve çevresinde bu tür olaylara kesinlikle izin vermeyeceğiz. " Mühürlenen balık işletme yerinde temizlik yapılarak,bölgedeki koku giderilmiş olunacak.CHP'li Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, " İnsanların talep ve istekleri her şeyden önemlidir. Şikayetleri değerlendirdik ve işletmenin kapanmasını sağladık. " İşletme yeri kapandıktan sonra, orada oluşan atık ve diğer balık kokularının da bir nevi giderme çalışmaları başlatıldı. Koku tamamen giderilene kadar çalışmalar devam edecek. İnsanların, işletme kapandıktan sonra rahat bir nefes aldıkları görüldü. Ruhsatı olmayan işletme sahibi, kendini savunsa da yinede bir çare olmadı. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum