MENEMEN
Yayınlanma: 02 Temmuz 2019 - 16:18
Güncelleme: 21 Aralık 2020 - 23:05
Menemen'de İşten Çıkartılan Belediye İşçileri Menemen Belediyesi Önünde Eylem Yaptı
Menemen Belediyesinden işten çıkartılan işçiler bugün toplanarak eylem yaptılar. Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'un kendileri haksızlık yaptığını, işten çıkartılmayı hak etmediklerini, kendilerininde CHP'li olduklarını açıkladılar.
MENEMEN
02 Temmuz 2019 - 16:18
Güncelleme: 21 Aralık 2020 - 23:05
Menemene Belediyesi çalışanları İşten çıkartıldıkları için Menemen Belediyesi önünde Eylem yaptı. Menemen belediye Başkanı serdar aksoy muhtarlar ile yaptığı toplantıda "işe gelmeyen" "haksız rapor alan" işçileri işten çıkartıyoruz açıklamasını yaptıktan sonra 28.06.2019 tarihinde işçilerin çıkışları verildi.
Bugün Belediye önünde toplanan işçiler haklarının yendiğini iddia ederek basın açıklaması yaptı. Açıklamasının ardından eski temizlik işleri müdürü Göksel Arsoy'un İlçe Emniyetinin karşısındaki işyerine yürüdüler. Orada işyerini genişletilerek öne çıkma yaptığı iddiasıyla çıkma yapılan kısmı kaldırmak için gelen zabıtalar ile kısa süre tartışma yaşandı. Menemen Belediye İşçilerinin yaptığı açıklamada şu sözler kullanıldı ;
"Değerli Basın emekçileri; Hoşgeldiniz.
Bugün burada seçim meydanlarında oy toplamak uğruna verilen sözlerin aslında birer koca yalan olduğunu, bu düzenin yalanlar üzerine kurulu olduğunu gördüğümüz ve yaşadığımız için buradayız. Emek, dayanışma, hak, hukuk, adalet söylemlerinin aslında yöneticilerin ağızında sadece bir söylem olduğunu gördüğümüz ve yaşadığımız için toplandık. Bizler; emekleri ile alın teri ile Menemenimiz için çalışan emekçi kardeşleriniziz. Büyük bir öz veri ve fedakarlıkla çalıştığımız Belediyemizden, yöneticilerin çiftliği gibi görmesinden, hiçbir gerekçe gösterilmeden, sadece keyfi ve şahsi kararlarla işlerine son verilen emekçi kardeşleriniziz. Bizler burada şu anda Belediye'de çalışan ancak iş akdi bir yöneticinin keyfi ve şahsi kararı ile iki dudağı arasında kalan diğer işçi arkadaşlarımız içinde toplandık.
Sevdiğimiz, yaşadığımız, bugüne kadar hizmet ettiğimiz Menemen Belediyesinden hiç beklemediğimiz bir kararla karşılaştık. Bizler, iş akitleri sona eren emekçiler olarak kıdem ve ihbar tazminatlarımız ve başkaca diğer haklarımız ile ilgili hiçbir açıklama yapılmadan çıkarıldık. Bankamatik memurluğu yapmadık, çalmadık çırpmadık, yan gelip yatmadık buna rağmen 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü yapılan aylık olağan Meclis toplantısında seçilmiş bir Belediye Başkanı işten çıkarılan emekçiler hakkında; bankamatikçiler, yan gelip yatanlar, işe gelmeyenler, sürekli rapor alanlar ve hatta içlerinde çocuk tacizcileri var diyerek haksız, kayıtsız, tutanaksız, belgesiz somut bir delil olmadan çıkarılan tüm işçilere manevi baskı yapmakta ve bizleri zan altında bırakarak, işten çıkarmaları aklı sıra haklı göstermeye çalışmaktadır. Bizler tüm bu suçlamaları kabul etmiyor, yapılan bu açıklamaları ret ediyoruz. Değerli Basın emekçileri, burada toplanmamızın amacı; herhangi bir siyasi partiyi, herhangi bir düşünceyi karalamak ve kötülemek değildir. Bizler ekmeğinin peşinde, geçim derdinde olan emekçileriz. Bizlerin işine son veren yönetim, kendince bir takım bahaneler uydurup karar vermişlerdir. işten çıkarılan biz emekçiler içinde uzun yıllarını Menemen'e, Menemen Belediyesine adamış insanlar vardır.
Her koşulda, her söylemde doğru iş için, doğru insan söylemini dillerinden düşürmeyen, liyakata önem verdiğini söyleyen yönetim görüyoruz ki, yine seçim meydanlarında oy almak uğruna verdikleri sözleri tutmak uğruna liyakatı yok saymışlardır. İşçiye, emekçiye uzanan ellerin kırılacağını söyleyen yöneticilerin görüyoruz ki önce kendileri o ellerle emekçilere uzanmışlardır. Değerli Basın emekçileri; Bizler alın teri ile Menemenimiz için çalışan emekçileriz. Burada tekrar iş başı yapalım diye toplanmadık, amacımız Menemen halkının doğru bilgiye ulaşmasını sağlamaktır.
Bizler sesimizi duyurmak, yapılan haksız, dayanaksız uygulamaların, seçim meydanlarında oy almak uğruna verilen sözlerin asla tutulmadığını, hepsinin koca bir yalan olduğunu göstermek istedik. istedik ki bizim başımıza gelenler şu an çalışan emekçi kardeşlerimizin, arkadaşlarımızın başına gelmesin. Bizler bu şekilde düşünürken, seçim süreci boyunca 'emek en yüce değerdir, belediye emekçilerine uzanan elleri kırmak boynumun borcudur, sizin yeriniz bizim başımızın üzeridir diyen Belediye Başkanı Sayın; Serdar Aksoy yine olağan Meclis Toplantısında bu çıkarımların devam edeceğini ima etmektedir. Yani Şu an çalışan emekçi kardeşlerimizde bizler gibi işsiz kalabilirler. İşte bu yüzden haklı mücadelemiz hukuki yollarla sonuna kadar devam edecektir.
Hepinize katıldığınız için teşekkür eder, saygılar sunarız.
İMZA:
28 Haziran 2019 tarihinde işten çıkarılan emekçiler. " dediler.
Bugün Belediye önünde toplanan işçiler haklarının yendiğini iddia ederek basın açıklaması yaptı. Açıklamasının ardından eski temizlik işleri müdürü Göksel Arsoy'un İlçe Emniyetinin karşısındaki işyerine yürüdüler. Orada işyerini genişletilerek öne çıkma yaptığı iddiasıyla çıkma yapılan kısmı kaldırmak için gelen zabıtalar ile kısa süre tartışma yaşandı. Menemen Belediye İşçilerinin yaptığı açıklamada şu sözler kullanıldı ;
"Değerli Basın emekçileri; Hoşgeldiniz.
Bugün burada seçim meydanlarında oy toplamak uğruna verilen sözlerin aslında birer koca yalan olduğunu, bu düzenin yalanlar üzerine kurulu olduğunu gördüğümüz ve yaşadığımız için buradayız. Emek, dayanışma, hak, hukuk, adalet söylemlerinin aslında yöneticilerin ağızında sadece bir söylem olduğunu gördüğümüz ve yaşadığımız için toplandık. Bizler; emekleri ile alın teri ile Menemenimiz için çalışan emekçi kardeşleriniziz. Büyük bir öz veri ve fedakarlıkla çalıştığımız Belediyemizden, yöneticilerin çiftliği gibi görmesinden, hiçbir gerekçe gösterilmeden, sadece keyfi ve şahsi kararlarla işlerine son verilen emekçi kardeşleriniziz. Bizler burada şu anda Belediye'de çalışan ancak iş akdi bir yöneticinin keyfi ve şahsi kararı ile iki dudağı arasında kalan diğer işçi arkadaşlarımız içinde toplandık.
Sevdiğimiz, yaşadığımız, bugüne kadar hizmet ettiğimiz Menemen Belediyesinden hiç beklemediğimiz bir kararla karşılaştık. Bizler, iş akitleri sona eren emekçiler olarak kıdem ve ihbar tazminatlarımız ve başkaca diğer haklarımız ile ilgili hiçbir açıklama yapılmadan çıkarıldık. Bankamatik memurluğu yapmadık, çalmadık çırpmadık, yan gelip yatmadık buna rağmen 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü yapılan aylık olağan Meclis toplantısında seçilmiş bir Belediye Başkanı işten çıkarılan emekçiler hakkında; bankamatikçiler, yan gelip yatanlar, işe gelmeyenler, sürekli rapor alanlar ve hatta içlerinde çocuk tacizcileri var diyerek haksız, kayıtsız, tutanaksız, belgesiz somut bir delil olmadan çıkarılan tüm işçilere manevi baskı yapmakta ve bizleri zan altında bırakarak, işten çıkarmaları aklı sıra haklı göstermeye çalışmaktadır. Bizler tüm bu suçlamaları kabul etmiyor, yapılan bu açıklamaları ret ediyoruz. Değerli Basın emekçileri, burada toplanmamızın amacı; herhangi bir siyasi partiyi, herhangi bir düşünceyi karalamak ve kötülemek değildir. Bizler ekmeğinin peşinde, geçim derdinde olan emekçileriz. Bizlerin işine son veren yönetim, kendince bir takım bahaneler uydurup karar vermişlerdir. işten çıkarılan biz emekçiler içinde uzun yıllarını Menemen'e, Menemen Belediyesine adamış insanlar vardır.
Her koşulda, her söylemde doğru iş için, doğru insan söylemini dillerinden düşürmeyen, liyakata önem verdiğini söyleyen yönetim görüyoruz ki, yine seçim meydanlarında oy almak uğruna verdikleri sözleri tutmak uğruna liyakatı yok saymışlardır. İşçiye, emekçiye uzanan ellerin kırılacağını söyleyen yöneticilerin görüyoruz ki önce kendileri o ellerle emekçilere uzanmışlardır. Değerli Basın emekçileri; Bizler alın teri ile Menemenimiz için çalışan emekçileriz. Burada tekrar iş başı yapalım diye toplanmadık, amacımız Menemen halkının doğru bilgiye ulaşmasını sağlamaktır.
Bizler sesimizi duyurmak, yapılan haksız, dayanaksız uygulamaların, seçim meydanlarında oy almak uğruna verilen sözlerin asla tutulmadığını, hepsinin koca bir yalan olduğunu göstermek istedik. istedik ki bizim başımıza gelenler şu an çalışan emekçi kardeşlerimizin, arkadaşlarımızın başına gelmesin. Bizler bu şekilde düşünürken, seçim süreci boyunca 'emek en yüce değerdir, belediye emekçilerine uzanan elleri kırmak boynumun borcudur, sizin yeriniz bizim başımızın üzeridir diyen Belediye Başkanı Sayın; Serdar Aksoy yine olağan Meclis Toplantısında bu çıkarımların devam edeceğini ima etmektedir. Yani Şu an çalışan emekçi kardeşlerimizde bizler gibi işsiz kalabilirler. İşte bu yüzden haklı mücadelemiz hukuki yollarla sonuna kadar devam edecektir.
Hepinize katıldığınız için teşekkür eder, saygılar sunarız.
İMZA:
28 Haziran 2019 tarihinde işten çıkarılan emekçiler. " dediler.
İlginizi Çekebilir