MENEMEN'DE FARKINDALIK PİKNİĞİ

Menemen Belediyesi, Türkiye Gençlik İl Spor Müdürlüğü ve Sabahat Akşiray Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi işbirliğiyle 1. Menemen Farkındalık Spor ve Piknik Şenliği düzenledi.

MENEMEN'DE FARKINDALIK PİKNİĞİ
23 Mayıs 2022 - 15:13

MENEMEN’DE FARKINDALIK PİKNİĞİ 

Menemen Belediyesi, Türkiye Gençlik İl Spor Müdürlüğü ve Sabahat Akşiray Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi işbirliğiyle 1. Menemen Farkındalık Spor ve Piknik Şenliği düzenledi. Geçtiğimiz hafta sonu Gölpark’ta gerçekleştirilen şenliğe, Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, eşi Filiz Pehlivan, Menemen İlçe Spor İl Müdürü Özlem Günay Karataş, Özel Sporcular Federasyonu Ege Bölge Temsilcisi İlknur Tercan, belediye meclis üyeleri, özel öğrenciler ve aileleri katıldı. 
Özel çocuklarla, bocce, voleybol, futbol, halka atma ve masa tenisi gibi oyunlar oynayan Başkan Vekili Pehlivan, azmin ve başarının önünde hiç bir engelin duramayacağını ifade etti. 
Şenliğe katılan herkese teşekkür eden Pehlivan, “Engelsiz, erişilebilir, daha yaşanılabilir bir dünya yaratmak ve toplumsal farkındalık oluşturmak için, İzmir Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Özel Sporcular Federasyonu ve Belediyemiz iş birliği ile 1. Menemen Farkındalık Spor ve Piknik Şenliği’ni düzenledik. Unutmayalım ki, otizm bir engel değil, farkındalıktır. Özel öğrencilerimizin yaptığı bu değerli çalışmaların, başkalarına da ilham kaynağı olmasını, hepimizin arzuladığı farkındalığı pekiştirmesini temenni ediyorum. Her zaman dediğimiz gibi, mesele birlikte olmak, birlikte anlamak. Çabaları ile kocaman bir alkışı hak eden tüm özel çocuklarımızın ve her zorluğa göğüs geren kıymetli anne ve babalarımızın her daim yanlarındayız, olmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 
Gün boyu süren şenlikte, özel çocuklar gönüllerince eğlendi. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Sevgi Izi ailesinden Tülay KOÇ
    1 yıl önce
    Bu şenliğin fikir babası olan ancak o gün yine görevi gereği aramızda olamayan, saygı değer ve çok şey borçlu oldugumuz değerli kıymetli ve tevazuda sınır tanımayan, gözde değil gönülde olmayı kendine şiar edinmiş Sevgi Izi Spor Kulubu kurucusu Murat Kosa AYGÜN hocamıza, emeklerinden fikirlerinden ve fedakarliklarindan dolayı teşekkürü borç biliriz. Bu etkinliklerin daha sık ve daha fazla kitleye hitap etmesi dileğiyle.