Reklam
Reklam
Reklam

Menemen'de Başörtülü kadına otobüste saldıran şahıs tutuklandı

Menemen'de Halk Otobüsünde 'Burası türkiye burada böyle giyinemezsin' diyerek başörtülü kadına saldıran şahıs tutuklandı.

Menemen'de Başörtülü kadına otobüste saldıran şahıs tutuklandı
06 Şubat 2021 - 22:37 - Güncelleme: 06 Şubat 2021 - 23:19
İzmir'in Menemen İlçesinde 05.02.2021 tarihinde saat 18.00 sıralarında 800 nolu Halk otobüsüne binerek seyahat eden başörtülü bir kadının yanına daha önce tanımadığı E.Ç. (55) isimli şahıs gelip, 'nasıl başörtüsü giyebilirsin, Türkiye de bu olmaz, Atatürk kılık kıyafeti kaldırdı. Sen gericisin çağdaş bir ülkedeyiz Atatürk e ihanet ediyorsun' diyerek saldırdı. Başörtülü kadına otobüs içerisinde tekme ve tokat atarak darp edip yaraladı.

Edinilen bilgiye göre, başörtülü kadının şikayeti üzerine başlatılan tahkikat sonucunda şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Menemen Adliyesinde şüphelinin savunma ve sorgusunda, başörtülü kadını görünce sinirlenerek yanına gittiğini ve Atatürk bu başörtüsünü yasakladı diyerek bir kaç defa vurduğunu beyan edip suçlamayı kabul etmesinin ardından 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya alenen aşağılama' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum