Reklam
Reklam
Reklam

Menemen'de başkanlık yarışı başladı. Meclis üyeleri neler söyledi ?

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un tutuklanmasının ardından meclis üyeleri çalışmalara başladı. Aksoy’un yerine mecliste yapılacak seçimle başkan belirlenecek.

Menemen'de başkanlık yarışı başladı. Meclis üyeleri neler söyledi ?
25 Kasım 2020 - 19:15 - Güncelleme: 25 Kasım 2020 - 21:16

Menemen'de başkanlık yarışı başladı. Meclis üyeleri neler söyledi ?

CHP İl Başkanı Deniz Yücel bugün Menemen parti binasına gelerek meclis üyeleri ve ilçe başkanıyla temaslarda bulunarak toplantı gerçekleştirdi. İsimlerin netleşmesi için günler azalmaya başladı. 

İlçe Başkanı Turan Erdoğan’ın da katılım gösterdiği toplantıda Yücel’in, “Süreç daha çok yeni. Yasal işlemler sürüyor. İsim konuşmayın. Bireysel hareket etmeyin. Zamanı gelince hep beraber hareket edip, karar vereceğiz” dediği öğrenildi.

Belediye meclisinde 16 üye ile temsil edilen CHP’den Aksoy’un disipline gönderilmesiyle birlikte sadece Noyan Özkan istifa ederek bağımsız olmuştu. Toplam 3 İYİ Partili meclis üyesiyle birlikte 18 kişiyle temsil edilen Millet İttifakı’nın karşısında ise AK Partili 10, MHP’li ise 2 olmak üzere Cumhur ittifakının 12 meclis üyesi bulunuyor.

Meclis içinden başkanvekili seçimine yönelen CHP’de genel merkezin ve il yönetiminin alacağı tavırla birlikte şekillenecek olan yeni dönemde Büyükşehir Meclis Üyesi Hasan Ünal ve İhsan Perçin ile Av. Deniz Karakurt ile sürpriz isim olarak adlandırılan Çağlar Gülez’in adı konuşuluyor. Bazı isimlerin de nabız yokladığı öğrenilirken çalışmaların kısa süre içinde netleşmesi bekleniyor. 

Başkanlık için Kim Ne Söyledi?


Yaşanacak olan süreç ile ilgili ve başkanlık adaylığı ile ilgili 24.11.2020 tarihinde düşüncelerini sorduk.

Meclis Üyesi Hasan Ünal basına bir demeç vermenin uygun olmayacağını dile getirerek parti kararının her şeyden üstün olduğunu vurguladı.

Meclis Üyesi Av. Deniz Kurt, “ Önümüzde bir süreç var. Meclis yakında toplanacak o zaman her şey netleşmiş olur. Partimiz bir karar verir ve bir isme işaret ederse bizde o isme destek oluruz”dedi.

Meclis Üyesi İhsan Perçin, “Samimi olduğum görüştüğüm partili ve Menemenli birçok kişi benim olmam için görüş bildirerek baskı yapıyorlar. Başarabilir miyiz? evet zor, ama zor olanı her zaman başardık. Üstesinden de geleceğimin inancındayım. Diğer arkadaşlarımı da severim sayarım. Hepsinin kararlarına ve fikirlerine saygılıyım. Menemen için daha hayırlı olsun diye daha güzel şeyler yapmak için bu yolculuğa çıkmayı düşünüyorum” dedi.

Meclis Üyesi Çağlar Gülez, “Daha çok erken, valilik kararı açıklandıktan sonra her şey netleşir” dedi.
 
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum