Reklam
Reklam

Menemen Belediyesi'nde İşçinin görev yeri değiştiriliyor İddiası

Menemen Belediyesi'nde İşçinin görev yeri değiştiriliyor İddiası endişe yaratmaya başladı. META-SU bünyesinde işçilerin bazılarının yer değiştirilmesinin ardından Belediye bünyesindeki de işçilerin yerlerinin değiştirileceği iddia edildi.

Menemen Belediyesi'nde İşçinin görev yeri değiştiriliyor İddiası
13 Nisan 2021 - 15:23 - Güncelleme: 13 Nisan 2021 - 16:38

Menemen Belediyesi'nde İşçinin görev yeri değiştiriliyor İddiası

Menemen Belediyesi bünyesindeki META-SU şirketinde çalışmakta olan Belediye işçilerinin "Toptan Çözüm Müdürlüğü'nde görevlendirilmeniz uygun görülmüştür." yazısı tebliğ edilmeye başlandığı öğrenildi. 

Edinilen bilgiye göre Toptan Çözüm Müdürlüğü olarak bilenen bölümün çalışma şekli saha personeli olarak temizlik, faraş, moloz taşıma, yük taşıma gibi sahada aktif yapılması gereken tüm işleri kapmakta. Toptan Çözüm Müdürlüğünde 15 ile 30 arasında değişen personel sayısı son yaşanan gelişmeler ile yaklaşık 300 kişiye kadar ulaştığı iddia edildi. Sayının META-SU personeli dışında Belediye bünyesindeki personelinin de katılımıyla 400 kişiye çıkabileceği belediye de çalışan işçilerce verilen bilgiler doğrultusunda kaydedildi. 

CHP'den Görev Değişikliğine Tepki! 

Menemen Belediyesi ve Meta-Su şirketi bünyesinde çok sayıda çalışanın görev yerinin değiştirildiği iddiaları hakkında Belediye Meclisi Cumhuriyet Halk Partisi Grubu yaptıkları yazılı açıklama ile tepki gösterdi.  

CHP Menemen Meclis Grubu'nun açıklaması şöyle;
"Bugün itibari ile çok sayıda Belediye ve Meta-Su emekçisine "Toptan Çözüm Müdürlüğü'nde görevlendirilmeniz uygun görülmüştür." yazısı tebliğ edilmeye başlanmıştır.
Toptan Çözüm Müdürlüğü'nün kapsamı biz meclis üyelerimizce bilinmemekte olup, bu yazı içeriğinin ne olduğunun, emekçilerimize ne şekilde görevlendirme yapılacağının kamuoyuna açıklanmasını talep ediyoruz. İş Kanununa göre görev değişikliği yapılabilme kıstasları açıktır. Bu görevlendirmeler mobing amaçlı ise derhal bu uygulamadan dönülmesi gereklidir. Ramazanın ilk günü emekçimize hak etmediği muamele uygulanması manidardır.
Emekçilerimizin yanındayız. Yasal olmayan her türlü uygulamanın karşısında olacağımızı kamuoyuna duyururuz"
 
Reklam
Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum