Menemen Belediyesi İşten Çıkartmalara Başladı

Menemen Belediyesi, bünyesinde çalışıp, işe gelmeyen, usulsüz rapor alan işçileri tespit ettiğini bildirerek işten çıkartılacaklarını açıkladı.

Menemen Belediyesi İşten Çıkartmalara Başladı

Menemen Belediyesi, bünyesinde çalışıp, işe gelmeyen, usulsüz rapor alan işçileri tespit ettiğini bildirerek işten çıkartılacaklarını açıkladı.

Menemen Belediyesi İşten Çıkartmalara Başladı
28 Haziran 2019 - 16:06

Menemen Belediyesi İşçi Çıkartmaya Başladı

Menemen Belediyesinin dün muhtarlar ile yaptığı toplantıda çalışmadığı tespit edilen işçilerin işine son verileceği, onların yerine her mahalleden 3 kişinin temizlik işlerine alınacağı açıklandı.

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, Menemen’de çalışmayan, işe gelmeyen ve gününü kahvehanelerde geçiren işçilerin işine son verileceğini dün muhtarlarla yaptığı toplantıda açıklamıştı. Bu gün işten çıkartmalar başladı. Başkan Aksoy’un muhtarlara yaptığı açıklamada, temizlik bölümünde çalışanları toplantıya çağırıyoruz, 170 kişiden toplantıya katılan sayısı sadece 75 kişi oluyor. Arkadaşlara soruyoruz geri kalan nerede diye, bir kısmı raporlu ki bunların arasında 200 gün rapor alan var bir kısmı farklı beklentiler içinde olmuş karşılanmadığı için işe gelmiyor. Biz bunları tespit ettik işlerine son vereceğiz. Bu şekilde olmaz maaşını Belediye’den alacak ama gününü farklı işlerde geçirecek yada kahvehanelerde geçirecek. Biz buna müsadece etmeyeceğiz. Bankamatik çalışanı dedikleri işte bu oluyor” diye konuştu.

ŞAHİN SOY İSMİNDEN HALA ÇALIŞANLAR VAR
Muhtarlara yaptığı konuşma esnasında Şahin Ailesinden Belediye bünyesinde halen daha çalışanların olduğuna dikkat çekerek, İşlerini yapıyorlar ben neden şimdi durduk yere çıkartayım onları. İşini yapan, çalışan işten çıkartılmaz diye konuştu. Aksoy, “ temizlik işlerinde çalıştırılmak üzere sizlerden mahallelerinizden özellikle genç ve genç bayanlar istiyoruz. Mahallesinde kalacak oranın temizliğini yapacak ama çalışabilecek kişiler istiyoruz sonrasında farklı beklentilere girmeyecek masa başı iş istemeyecek kişiler olması gerekiyor. Her mahalleden 3 kişi bu çıkartılan işçilerin yerine alacağız ve öncelikle köylerden başlayacağız. Çalışmayan arkadaşın sorumluluğu da size ait olacak” dedi.  İlginç bir olayı tespit ettiklerini, Belediyenin 13 tane temizlik aracının kayıp olduğunu ve bulunamadığını ayrıca ekledi.

İŞTEN ÇIKARTMALAR BAŞLADI
İçlerinde her an işten çıkartılır mıyız diye korku olduğunu dile getiren bir kısım belediye çalışanı, kurunun yanında yaşta yanmaz diyerek tedirgin olduklarını dile getirdiler.  Eski yönetim ile yeni yönetim arasındaki çatışmaların, güç gösterilerinin malzemesi olmak istemiyoruz diyen işçiler, ailelerinin de endişeli olduğunu söyleyerek sitem ettiler. Öte yandan konuştuğumuz bir temizlik işçisi “ biz ne rapor alıyoruz, nede işimizi aksatıyoruz. İşlere zaten yetişilmiyordu bende işten çıkartılma sebebini şuan sizden öğreniyorum eğer ki gerçekten işe gelmemek için rapor alıyorlarsa ve çıkartılanlar bu kişilerse ben daha çok sevinirim, çünkü bilirim ki Başkanım benim hakkımı savunuyor ve asla korkmam, bilirim ki çalışan çıkartılmaz” diyerek çalışanın korkmaması gerektiğini dile getirdi.

Bugün bazı işçilere Başkan Aksoy’un imzası bulunan “ Belediyemizle olan İş akdinizin 4857 Sayılı İş Kanunun 17. Maddesi hükmü uyarınca 28.06.2019 Cuma günü itibariyle kıdem tazminatı ödenerek feshine karar verilmiştir" yazan mektup gönderilerek işlerine son verildi.
 YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • Adalet
  1 yıl önce
  İşlerini yapmıyorlar rapor alıyolar ise haklı????????
 • Gerçek halkçı
  1 yıl önce
  Senmi halkçı başkansın tahirden alamadığın intikamı çalışan zavalıllardan alma yolununu seçtin bu ğünkü iktifardan hiç bir eksiğin kalmamış tebrikler böyle tezi başkan olunmaz kitabı ters okumuşsun
 • Kadir kaymak
  1 yıl önce
  Her mahaleden 3 işçi alınacaksa ve gönülü olanlar nereye başvurması gerekiyor
 • Halk tarafından
  1 yıl önce
  Başkanım müdürr amir ve şeflerinizin yüzde 99 u bedeva alkol bedeva içki masası bedeva restoran çok seviyorlar. İşlerini yapmaktan çok akşam nerede içki içsek düşüncesindeler. Böyle bi yere varamazsınız
 • Halk
  1 yıl önce
  Çalıştığı halde işinize gelmediği için çıkarılan ev gecindiren masum işçiler ne olacak?
 • Menemen Halkı
  1 yıl önce
  Yaaa başkan ama böyle yapma bak :) böyle giderse seni daha çok sevicem :) bide şu KENDİNİ BELEDİYE BAŞKANI SANAN MÜDÜRLERE AYAR ÇEKSENİZ, MENEMEN'İN PARASINI BOŞA HARCAMASINLAR ELBET ÇIKAR ORTAYA...
 • Menemenli
  1 yıl önce
  Cok iyi yapiyorsunuz baskanim o kadar cok bos gezipte para alan insanlar var ki gormeniz cok iyi bide belediyenin araclarini kendi sahsi isleri olarak kullanan sahislarida tespit edip icabina bakarsanis iyi olur iyi calismalar...