Reklam
Reklam

Menemen Başkanını halk seçimi ile belirlemek istiyor

Menemen Haber Gazetesi olarak anket düzenleyerek Menemen Belediye Başkan Vekili seçimi kura ile mi? yapılsın, Halk seçimi ile mi? yapılsın diye sorduk.

Menemen Başkanını halk seçimi ile belirlemek istiyor
06 Ocak 2021 - 15:00

Menemen Başkanını halk seçimi ile belirlemek istiyor

Mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı sonrası yapılan itirazı da reddetmesinin ardından Valilik kararıyla tekrarlanacak kura çekiminin yapıldığı meclis oturumu, CHP'li ve İYİ Partili üyelerin toplantıya katılmaması nedeniyle Perşembe gününe ertelenmişti. 

CHP’li Deniz Karakurt ile AK Partili Aydın Pehlivan arasında üçüncü ve dördünü turları eşitlikle biten ve kazananı kura çekiminin belirlediği yarış yargıya taşınmış, mahkeme AK Parti cephesinden gelen itiraz üzerine yürütmeyi durdurma kararı vermişti. Yürütmeyi durdurmaya Menemen Belediye Başkanlığı tarafından yapılan itiraz reddedilince İzmir Valiliği kura çekiminin tekrarlanmasını kararlaştırdı. 

Yarın ( Perşembe 17:00 ) Menemen Belediye meclis salonunda kura çekimi öncesinde yaptığımız anketi sizlerle paylaşıyoruz. Anket'te Menemen Belediye Başkan Vekili seçimi kura ile mi? yapılsın, Halk seçimi ile mi? yapılsın diye sorduk.

İşte Anketin sonucu ;

* KURA İLE YAPILSIN : 199 OY
* HALK SEÇİMİ İLE YAPILSIN : 7002 OYGenel olarak Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'un ‘zimmet ve irtikap’ soruşturması kapsamında tutuklanmasının ardından yaşanan süreç ile Menemen hizmet anlamında büyük kayıplar yaşıyor. Halkın oylarına başvurularak seçimin yapılmasını isteyen Menemenli vatandaşlar, 31 Mart yerel seçimlerinde olduğu gibi başkanını kendisi belirlemek istiyor.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum